Օգոստոսի 30-ին, ժամը 23.15-ի սահմաններում, Կասկադում երկու երիտասարդ քաշքշել են ճանապարհային ոստիկանության տեսուչների, նաև կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգը՝ հայհոյանքներ են հնչեցրել: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Ոստիկանությունից:
Ժամը 23.45-ին ոստիկանության ծառայողները, իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելու և խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով, Կենտրոնական բաժին բերման են ենթարկել 30 և 26 տարեկան երկու երիտասարդի:
Փաստի առթիվ քրեական օրենսգրքի 316-րդ (Իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելը) և 258-րդ (Խուլիգանությունը) հոդվածների հատկանիշներով քրեական գործ է հարուցվել:
Բերման ենթարկված երիտասարդները ձերբակալվել են:
Ոստիկանի օրինական պահանջներին չենթարկվող և դիմադրություն ցույց տվող յուրաքանչյուր անձ պատասխանատվության կենթարկվի օրենքի ողջ խստությամբ:
Նշենք, որ ըստ Shamshyan.com-ի՝ ձերբակալվածները Երևանի Աջափնյակ վարչական շրջանի բնակիչներ, եղբայրներ 30-ամյա Էդգար Մալաքյանը և 26-ամյա Գոռ Մալաքյանն են։ Գոռ Մալաքյանը «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի ֆուտբոլիստ է, իսկ նրա եղբայրը խաղում է Երեւանի «Արարատում»։

Стали известны подробности инцидента, происшедшего минувшей ночью на Каскаде.
Как сообщает пресс-служба полиции, около 23:15 часов двое молодых людей «устроили потасовку с полицейскими». Мужчины 26 и 30 лет подвергнуты приводу и задержаны. Возбуждено уголовное дело по статье 316 (применение насилия в отношении представителя власти) и 258 (хулиганство). «Каждый, кто не подчиняющееся законным требованиям полицейского и оказывает сопротивление, будет привлечен к ответственности по всей строгости закона», - обещают в полиции.
Отмети, что в последнее время участились инциденты с участием полицейских. В данном случае конкретная причина не сообщается, и по версии полиции получается, что молодые люди ни с того, ни с сего набросились на полицейских. Часто причиной инцидентов является отсутствие масок. Не случайно, и это было замечено общественными деятелями, полицейские стараются штрафовать молодых женщин, во избежание подобных инцидентов.