Սա ցնորք է, խելագարի հերթական սցենարն է: Այս Այս մասին այսօր` նոյեմբերի 15-ին, դատարանի բակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը:
«Ես վստահեցնում եմ , չի կարող նման բան լինել, սա հերթական քայլն է ընդդիմադիրներին բռնաճնշելու: Մեր պայքարը շարունակվում է, ես էլի եմ ասել, պետք է հայ ազգի մեծ ամսին ձերբակալի, ուրիշ ձեւ չկա»,-ասաց նա:
Իշխան Սաղաթելյանը հավելեց, որ իրենք օրինական ճանապարհով հասնելու են Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականին. «Մենք բացատրելու ենք խորհրդարանին 88 պատգամավորներին, որ իրենք ունեն պատասխանատվություն, անհապաղ պետք է հրավիրեն այդ նիստը, վերացնեն ռազմական դրությունը եւ լուծեն Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնանկության հարցը»:
ՀՅԴ ԳՄ անդամը հայտարարեց, որ վաղը հանրահավաքին իրենք նաեւ կհայտնեն ճանապարհային քարտեզի մասին:
«Մեր արժանապատվությունը Նիկոլ Փաշինյանը խլել է, եթե մի փոքր արժանապատվություն ունի, թող մի կողմ քաշի տեսնենք ոնց ենք երկիրը փրկում»,-ասաց նա:

Это сумасшествие, очередной сценарий безумца. Об этом сегодня, 15 ноября, во дворе суда во время беседы с журналистами заявил представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян.
«Я заверяю..., не может такого быть, это очередной шаг для подавления оппозиционеров. Наша борьба продолжается, я и ранее говорил, что он должен арестовать большую часть армянской нации, иного выхода нет»,- сказал он.
Ишхан Сагателян добавил, что они законным путем добьются отставки Никола Пашиняна.
«Мы объясним 88 депутатам парламента, что на них наложена ответственность, они должны немедленно созвать это заседание, снять военное положение и решить вопрос лишения поста Никола Пашиняна», - сказал политик.
Член Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» заявил, что завтра на митинге они сообщат о дорожной карте.
«Наше достоинство Никол Пашинян отнял, если у него есть немного достоинства, пусть отойдет в сторону, чтобы мы посмотрели, как можно спасти страну», - сказал он.