Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամները քիչ առաջ մտան կառավարության շենք, նրանք այս պահին հանդիպում են ունենում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Մուտքի մոտ լրագրողների հետ զրույցում նրանցք նշեցին, որ չգիտեն, թե ինչ օրակարգում է լինելու հանդիպումը:
Իսկ հարցին, թե արդյոք սա կարող է դիտարկվել որպես ճնշում դատական իշխանության վրա, պատասխան չհնչեց, նրանք մտան ներս:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ այսօր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է կազմակերպել ՀՀ ԲԴԽ կազմի եւ դատարանների նախագահների, այդ թվում՝ քրեական մասնագիտացման դատարանների նախագահների հետ։
Ինքնին փաստը վկայում է այն մասին, որ փորձ է իրականացվում իշխանությունը պահպանելու ճանապարհին սպասվող ռեպրեսիաների ընթացքում ապահովել նաեւ դատարանների վերահսկումն իշխանության կողմից։

The members of the Supreme Judicial Council of Armenia have recently entered the main government building where they are currently meeting with Prime Minister Nikol Pashinyan.
Speaking to reporters at the entrance, they said they did not know what the agenda of this meeting will be.
And there was no response by them when asked whether this can be considered as pressure on the judiciary of Armenia.
Earlier, Armenian News-NEWS.am reported that PM Pashinyan had arranged a meeting Monday with the Supreme Judicial Council staff, as well as the courts’ presidents, including the presidents of criminal courts, of the country.