Ֆրանսիայի հրապարակում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով բողոքի ակցիայի ժամանակ ոստիկանները փորձեցին բերման ենթարկել Իշխան Սաղաթելյանին. նրա նկատմամբ բռնություն կիրառվեց:
Ակցիայի մասնակիցներից մեկը բարձրախոսով հայտարարեց. «Ոստիկանության գործողություններն իրավաչափ չեն, ցուցարարներին չճնշեք»:
Ոստիկաններն սկսեցից ակցիայի մասնակիցներին բերման ենթարկել: Քաշքշոցի հետեւանքով քաղաքացիներից մեկի ինքնազգացողությունը վատացավ:
Նշենք, որ քաղաքացիները Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով բողոքի ակցիա էին իրականացնում Երեւանի տարբեր հատվածներում: Նրանք «արժանապատվության երթով» շարժվել են դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ՝ վանկարկելով «Նիկոլ դավաճան»:

During the protest demanding the resignation of Nikol Pashinyan at France Square in Yerevan, police tried to apprehend member of the Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutyun political party Ishkhan Saghatelyan and used force against him.
One of the protesters said the following through a loudspeaker: “The actions of the police are unlawful, don’t repress demonstrators.”
Police started apprehending the participants of the protest, and one of the citizens started feeling bad after the clash with police officers.
Citizens are holding protests demanding Nikol Pashinyan’s resignation in different parts of Yerevan, and they marched to France Square through a “dignity march”, chanting “Nikol Traitor”.