Կարծում եմ, որ իշխանությունները մինչեւ իրենց ժամկետի ավարտը չեն դիմանա պետության ղեկին։ Այս մասին հունվարի 20-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը։
Բայց դրա համար, ըստ նրա, համակարգված աշխատանք եւ ուժերի համախմբում է պահանջվում։ Նա պարզաբանեց, որ հասարակությունը պետք է վերականգնի իր իմունիտետը եւ ազգային պետություն ձեւավորի, գործընթացն արդեն ուշացած է։
Ավետիսյանն ընդգծել է ընդդիմության, հետեւողական աշխատանքի, ամբողջ գործիքակազմը ներառող քաղաքական պայքարի կարեւոր դերը։ «Մենք չենք հրաժարվում պայքարից: Ես պատրաստ չեմ այս պահին որեւէ ժամկետ նշել: Քննարկումներ են անցկացվում, հանդիպումներ են անցկացվում մարզերում, կոնկրետ, հետաքրքիր առաջարկներ են ստացվում։ Առաջիկայում հասարակությունն ամեն ինչի մասին կիմանա։ Վստահ եղեք, որ մենք կհասցնենք եւ ամեն ինչ կանենք երկիրը թուրքացման գործընթացից դուրս բերելու համար»,- հավելեց պատգամավորը խորհրդարանական ընդդիմության անգործության մասին քննադատությանն ի պատասխան:

Думаю, что власти не продержатся у руля государства до конца своего срока. Об этом в беседе с журналистами 20 января заявил депутат от оппозиционного блока «Армения» Тадевос Аветисян.
Но для этого, по его словам, требуется системная работа и консолидация сил. Он пояснил, что общество должно восстановить свой иммунитет и сформировать национальное государство, процесс уже запоздал.
Аветисян подчеркнул важную роль оппозиции, последовательной работы, политической борьбы, включающей весь инструментарий. «Мы не отказываемся от борьбы. Сейчас не готов назвать какие-либо сроки. Ведутся обсуждения, проводятся встречи в областях, поступают конкретные, интересные предложения. В ближайшее время общество обо всем узнает. Будьте уверены, что мы успеем и сделаем все, чтобы вывести страну из процесса отуречивания», – добавил депутат в ответ на критику относительно бездействия парламентской оппозиции.