Մենք չենք հաստատել «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության ներդրումային ծրագրերը, բայց մերժել ենք տարեկան առաջարկները՝ տեխնիկական խնդիրների պատճառով։ Այս մասին հոկտեմբերի 28-ին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանը։
Նա հայտնեց, որ հանձնաժողովը մինչև նոյեմբերի 18-ը որոշում կկայացնի «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության դեմ իրականացվող վարչական վարույթի շրջանակներում։
«Մինչ այդ պահը ես իրավունք չունեմ դիրքորոշում հայտնել և գնահատականներ տալ։ Ընկերության ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանը ի պաշտոնե իրավունք ունի կարծիք հայտնել այդ մասին, իսկ ես՝ ոչ», - նշել է Մեսրոպյանը։
Նրա խոսքով, ցանկացած վարույթ ունի 3-4 ելք. դիտողություն, տուգանք, լիցենզիայից զրկում կամ լիցենզիայի կասեցում։
Նա ասել է, որ իր քաղաքական հայացքները չեն կաշկանդում իրեն անաչառ որոշումներ կայացնելու հարցում։
Ի պատասխան այն հարցին, թե արդյոք նա չի վախենում իշխանության փոփոխությունից հետո «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության շուրջ տեղի ունեցող գործընթացների համար հնարավոր քրեական պատասխանատվությունից, նա հավաստիացրել է, որ անհանգստանալու առիթ չունի։

Мы не утвердили не инвестиционные программы компании «Электросети Армении», а не приняли ежегодные предложения, что связано с техническими вопросами. Об этом в беседе с журналистами 28 октября заявил председатель Комиссии по регулированию общественных услуг Армении Месроп Месропян.
Он сообщил, что Комиссия до 18 ноября примет решение в рамках административного производства по компании «Электросети Армении».
«До этого времени я не имею права выражать позицию и давать оценки. Временный управляющий компании Романос Петросян по должности имеет право высказывать мнение по этому поводу, а я – нет», - отметил Месропян.
По его словам, любое производство имеет 3-4 исхода: замечание, штраф, лишение лицензии или приостановка лицензии.
Он сообщил, что политические взгляды не сковывают его в принятии  беспристрастных решений.
В ответ на вопрос о том, не боится ли он после смены власти возможной уголовной ответственности за процессы вокруг компании «Электросети Армении», он заверил, что повода для обеспокоенности не имеет.