ՀՀ իշխանությունները ԵՄ-ից «քերած» գումարները կօգտագործեն ընդդիմությանը պախարակելու համար։ Այս կարծիքը լրագրողներին հայտնել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը՝ պատասխանելով Կալլասի հայտարարության վերաբերյալ հարցին։
Պատգամավորը նշել է, որ Հայաստանի կառավարության պաշտոնյաները էապես չեն հերքել կոչի մասին հաղորդագրությունը և նույնիսկ հաստատել են հիբրիդային պատերազմի գաղափարը, չնայած, ի տարբերություն Կալասի, նրանք չեն նշել «սպառնալիքի» կոնկրետ աղբյուրը։
Պատգամավորը համաձայնել է այն տեսակետի հետ, որ դա միջամտություն է երկրի ներքին գործերին և հիշեցրել, որ ավելի վաղ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մոլդովայի նախագահ Մայա Սանդուի հետ հանդիպման ժամանակ շատ բարձր է գնահատել այնտեղ ընտրությունների ժամանակ իրականացված աշխատանքը։ «Իսկ այնտեղ ամեն ինչ տեղի էր ունենում նույն՝ «հիբրիդային պատերազմ» կոչվող սցենարով։ ԵՄ-ն լուրջ աջակցություն ցուցաբերեց ընտրություններում, արգելվեցին կուսակցությունները։ ՌԴ-ում գտնվող ընտրողների հետ կապված լուրջ խնդիրներ եղան, նրանց հնարավորություն չտվեցին մասնակցել ընտրություններին, բայց ԵՄ-ում բնակվողների համար որևէ խոչընդոտ չկար։ Ստացվում է, որ ՀՀ իշխանությունները անկասկած՝ ԵՄ-ից փող են վերցնում սեփական կարիքների համար։ ԵՄ-ից վերցված ողջ գումարը իշխանությունները կծախսեն ընդդիմությանը վարկաբեկելու վրա», - ընդգծել է պատգամավորը:
Պատգամավորը թվարկել է քաղաքական հակառակորդներին վարկաբեկելու փորձերի արդեն իսկ առկա «ձեռքբերումները»՝ ֆեյքերի ֆաբրիկա, ապատեղեկատվություն, այսինքն՝ ողջ ռեսուրսը ծախսվում է նման բաների վրա. «Քանի որ նրանք նույնիսկ չեն հերքում, ստացվում է, որ կառավարությունը մտադիր է նաև հետագայում գործել նույն ոգով և գումարները ծախսել հենց դրա վրա»։
Նա հիշեցրել է, որ նույնիսկ «Սրբազան պայքար» շարժման ժամանակ ընդդիմությունը հայտարարել է, որ ՀՀ իշխանությունները հսկայական գումարներ են ծախսում այլախոհների դեմ պայքարի վրա։

Власти Армении потратят взятые у ЕС деньги на то, чтобы скомпрометировать оппозицию. Такое мнение выразил депутат от фракции «Армения» Гарник Даниелян в беседе с журналистами, отвечая на вопрос о заявлении Каллас.
Депутат заметил, что представители властей Армении по сути не опровергли само сообщение об обращении, даже подтвердили идею о гибридной войне, правда, в отличие от Каллас, не указав конкретный источник «угрозы».
Депутат согласился с мнением о том, что это вмешательство в дела страны и напомнил, что ранее премьер-министр Никол Пашинян во время встречи с президентом Молдовы Майей Санду очень высоко оценил проведенную там на выборах работу. «А там все происходило по тому же сценарию под названием «гибридной войны. ЕС оказал серьезную поддержку на выборах, были запрещены партии. Были серьезные проблемы с избирателями в РФ, им не дали возможность участвовать в выборах, но для живущих в ЕС не было никаких преград. Получается, что власти РА, и нет тому опровержения, берут у ЕС деньги на собственные нужды. Все деньги взятые у ЕС власти потратят на то, чтобы скомпрометировать оппозицию», - подчеркнул депутат
Депутат перечислил уже имеющиеся «достижения» в плане попыток опорочить политических оппонентов – фабрика фейков, дезинформация, то есть весь ресурс тратится на такие вещи: «Поскольку они даже не опровергают, получается, что правительство намерено действовать и дальше в том же духе и потратить деньги на то же самое».
Он напомнил, что еще вое время движения «Священная борьба» оппозиция говорила, что власти РА тратят огромные средства на борьбу с инакомыслящими.