Ինդոնեզիայում ջրհեղեղներն ու սողանքները ութ մադու կյանք են խլել, մոտ 120 հազար մարդ զրկվել է տանիքից։
Ջակարտայում, որի մի քանի թաղամասերում ջրի մակարդակը հասել է 3 մետրի, երկու մարդ է խեղդվել։ Վիճակը հատկապես մտահոգիչ է մայրաքաղաքի արեւելքում, որտեղ տասը վարչական թաղամասերից յոթը ջրի տակ են, տրանսպորտի երթեւեկությունը կաթվածահար վիճակում է։ Գրեթե 9,4 հազար բնակիչներ ստիպված են եղել լքել տները եւ պատսպարվել մզկիթներում եւ հիվանդանոցներում:
Եւս վեց մարդ սողանքի հետեւանքով զոհվել է Ջակարտայի Բոգոր քաղաք-արբանյակում, իսկ Բանտեն նահանգում 109 հազար մարդ մնացել է առանց տանիքի: Մի քանի օր կաթվածահար վիճակում է եղել Ջակարտան Մերակ նավահանգստին կապող  մայրուղով երթեւեկությունը, հայտնում է  «Մոսկովսկի կոմսոմոլեցը»:
«ՌԻԱ Նովոստին» գրում է, որ հունվարի 17-ի առավոտյան Ինդոնեզիայի մայրաքաղաքում Նախագահական պալատը ողոված է ջրով: Ըստ Detik.com-ի տվյալների` պալատի մերձակայքում ջրի մակարդակը գերազանցում է մեկ մետրը:
Ինդոնեզիայի նախագահ Սուսիլո Բամբանգ Յուդհոյոնոն ստիպված է եղել հետաձգել Արգենտինայի նախագահ Կրիստինա Ֆերնանդես դը Քիրշների հետ նշանակված հանդիպումը:

Наводнения и оползни в Индонезии унесли жизни восьми человек, около 120 тысяч лишились крова над головой.
Два человека утонули в Джакарте, в ряде районов которого уровень воды доходил до трех метров. Особенно тяжелое положение сложилось на востоке столицы, где затоплены семь из десяти административных районов, парализовано движение транспорта. Почти 9,4 тысячи жителей были вынуждены покинуть дома и укрыться в мечетях и больницах.
Еще шесть человек погибли в результате оползня в городе-спутнике Джакарты Богор, а в провинции Бантен свыше 109 тысяч жителей лишились крова над головой. Несколько дней было парализовано движение транспорта по шоссе, соединяющему Джакарту с портом Мерак, сообщает «Московский комсомолец».
Как сообщает РИА Новости, утром 17 января в индонезийской столице в результате наводнения оказался затопленным Президентский дворец. По данным Detik.com, уровень воды в окрестностях дворца сейчас в ряде мест превышает метр.
Президент Индонезии Сусило Бамбанг Юдхойоно  был вынужден перенести назначенную встречу с президентом Аргентины Кристиной Фернандес де Киршнер.