Հայ-վրացական սահմանի «Սադախլո» մաքսակետի մոտ նոյեմբերի 25-ի երեկոյան ժ. 19:00-ի սահմաններում քրեական աշխարհի ներկայացուցիչների միջեւ փոխհրաձգություն էր սկսվել: Քվեմո Քարթլիի ոստիկանության աշխատակիցները կանխամտածված սպանության մեղադրանքով 6 մարդու են ձերբակալել: Հարձակվողները երկու մեքենայով են եղել եւ դեպքից հետո փորձել են փախչել, հայտնում էՎրաստանի ոստիկանության կայքը:
Ձերբակալվածներից առգրավվել է «Մակարով» ատրճանակ: Նրանք վիրավորել են երեք մարդու, որոնցից Մեհրաբ Քանդալաձեն եւ Գեորգ Պիրաշվիլին հիվանդանոցում վախճանվել են: Բոլոր տուժածները Մառնեուլից են եղել: Հարուցվել է քրեական գործ Վրաստանի ՔՕ 108 հոդվածի հատկանիշներով:

На армяно-грузинской границе около контрольно-пропускного пункта «Садахло» 25 ноября вечером в районе 19:00 произошла перестрелка между представителями криминального мира. Сотрудники региональной полиции Квемо Картли по обвинению в умышленном убийстве задержали 6 человек.  Нападавшие были на двух автомобилях, и после инцидента попытались сбежать. Об этом сообщает официальный сайт Полиции Грузии
У задержанных изъят пистолет марки «Макаров». Нападавшие ранили трех человек, двое из которых – Меграб Кандаладзе и Георг Пирашвили, скончались в больнице. Все пострадавшие были из Марнеули. Заведено уголовное дело по статье 108 УК Грузии.