Կիեւում Անկախության մայդանում «Միլիոնների քայլերթ» անվան ներքո տեղի է ունենում 3-րդ համաժողովրդական վեչեն: Հանրահավաքի կազմակերպիչները հաղորդում են, որ հրապարակում արդեն հավաքվել է մեկ միլիոն մարդ, ինչի մասին խոսվում էր նակխինում, հայտնում է Gazeta.ua-ն:
ՈՒՆԻԱՆ գործակալության տվյալներով՝ Մայդանում Ժողովրդական վեչեին մասնակցում է նվազագույնը 100 հազար մարդ:
ՌԻԱ Նովոստին, վկայակոչելով Կիեւում ՆԳՆ գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությանը, հաղորդում է, որ ակցիային մասնակցում է մոտ 20 հազար մարդ: Կիեւի կենտրոնում հասարակական կարգի պաշտպանությանը հետեւում է ոստիկանության մոտ 5000 աշխատակից՝ այդ թվում նաեւ պահեստային ջոկատները:
ՈՒՆԻԱՆ-ը նաեւ հաղորդում է, որ իրավապահ մարմինների աշխատակիցները հետեւում են Անկախության մայդանում կարգի պահպանմանը ռադիոկարգավորվող տեսախցիկի օգնությամբ, որը տեղադրել են օդում հատուկ սարքավորման միջոցով:
Ինչպես հաղորդում է LB.ua-ն, ակցիան սկսվել է տեղական ժամանակով 12:20-ին աղոթքով, որն անցկացրել է Միխայլովսկի Զլատովերխի նաքի եպիսկոպոս Ագապիտ Վիշեգորոդսկին: Ցուցարարները պահում են փոքր երկնագույն ցուցատախտակներ՝ «Վախ չկա այստեղ: Գնա Մայդան», «Արեւմուտքն ու արեւելքը մեկ նպատակ ունեն. Հանցագործներին հեռացնել իշխանությունից»:
Հաղորդում են նաեւ, որ Կրեշչատիկում հայտնվել են մարդիկ բրիտանական դրոշներով, որոնք շարժվում են Անկախության մայդան: Դրոշներից մեկի վրա ուկրաիներեն գրված է «Մեծ Բրիտանիան ձեզ հետ է»: Ուկրաինացիները մոտենում են այդ մարդկանց եւ անգլերեն շնորհակալություն են հայտնում աջակցության համար:
Այդ ընթացքում, Մարիինյան այգում տեղի է ունենում Ռեգիոնների կուսակցության հանրահավաքը: Ինչպես հաղորդում է ՈՒՆԻԱՆ-ը, մասնակցում է մոտ 3000 մարդ: Ընդ որում, Ռեգիոնների կուսակցությունը հաղորդում էր ակցիայի 15000 մասնակիցների մասին:
Հատկանշական է, որ ցուցարարներին միջոցառմանը թողնում են միայն հատուկ անցաթուղթ-հրավերներով: Այգում տեղադրված է նվաագույնը 10 ճամփորդական վրան՝ առանց խորհրդանշանների. ցուցարարները նախատեսում են գիշերել այնտեղ մինչեւ երկրում իրավիճակի կարգավորումն ու եվրամայդանի ցրումը:

На Майдане Незалежности в Киеве проходит  3-е всенародное вече под названием «Марш миллионов».  Организаторы митинга сообщили, что на площади уже собрался миллион, о котором ранее говорилось, передает Gazeta.ua.
По данным агентства УНИАН, в Народном вече на Майдане принимают участие, по меньшей мере, 100 тысяч человек.
РИА Новости со ссылкой на  пресс-службу Главного управления МВД Украины в Киеве сообщает, что в акции принимают участие около 20 тыс. человек. В охране общественного порядка в центре Киева задействовано около 5 тыс. сотрудников милиции с учетом резерва.
УНИАН также сообщает, что сотрудники правоохранительных органов следят за правопорядком на Майдане Незалежности с помощью радиоуправляемой камеры, которая на специальном устройстве запущена в воздух.
Как сообщает LB.ua, акция началась около 12:20 по местному времени с молитвы, которую  провел наместник Михайловского Златоверхого монастыря епископ Вышгородский Агапит. Митингующие держат небольшие голубые таблички: «Здесь нет страха. Иди на Майдан», «У востока и запада одна цель - убрать бандитов из власти».
Сообщается также, что на Крещатике появились люди с британскими флагами, движущиеся в сторону Майдана Незалежности. На одном из флагов по-украински написано «Великобритания с вами». Украинцы подходят к этим людям и по-английски благодарят их за поддержку.
Тем временем, в Мариинском парке проходит митинг Партии регионов. На нем, как сообщает УНИАН, собралось около 3 тыс. человек. При этом в Партии регионов заявили о 15 тыс. участников акции.
Примечательно, что митингующих пускают на мероприятие только по специальным пропускам-пригласительным. В парке установлено минимум 10 походных палаток без символики – митингующие планируют там ночевать до того момента, пока в стране не стабилизируется ситуация и не разойдется Евромайдан.