Բելգիական դպրոցը որոշել է անօդաչու թռչող սարք կիրառել քննություններին հուշելու եւ արտագրելու դեմ պայքարի համար:
Մեխելեն քաղաքի Թոմաս Մորի անվան դպրոցի ղեկավարությունը, ամենայն հավանականությամբ, հետեւում է զինվորականներին՝ օգտագործելով հետախուզության բնագավառում նրանց ձեռքբերումները:
Դպրոցը  YouTube-ում տեսագրություն է տեղադրել, որտեղ ցույց են տրվում սարքի գործողությունները:  Տեսահոլովակում ներկայացված է  GoPro տեսախցիկով  համալրված DJI Phantom փոքրիկ օդանավ՝  աշակերտների գլխավերեւում:
Նշվում է, որ սարքն օգտագործելու համար երկու դիտորդ են անհրաժեշտ. մեկը կառավարում է անօդաչու թռչող սարքը, մյուսը՝ էկրանին հետեւում սովորողներին, հայտնում է Mignews-ը:

Бельгийская школа решила использовать беспилотники, чтобы не давать учащимся подсказывать и списывать на экзаменах.
Руководство школы имени Томаса Мора в городе Мехелен, по всей видимости, следует за военными, используя их передовые разработки в области разведки.
Школа разместила на YouTube видео, на котором показан дрон действии. В клипе представлен миниатюрный самолет DJI Phantom, оснащенный видеокамерой GoPro, который завис над головами школьников.
Отмечается, что для использования дрона необходимы два наблюдателя: один контролирует беспилотник, а другой следит по видеомонитору за студентами, сообщает Mignews.