Ակտիվիստ Սերգեյ Նիգոյանի մահվան մեղավորները  պետք է պատժվեն, բայց դա պետք է արվի բացառապես իրավական դաշտում։ Այս մասին Ուկրաինայի հայ համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ արտահերթ խորհրդակցության ժամանակ  հայտարարել է Ուկրաինայի հայերի միության նախագահ Վիլեն Շատվորյանը, հայտնում է AnalitikaUA.net-ը։
«Մեր կազմակերպությունը պնդելու է, որպեսզի գտնեն եւ պատժեն այն մարդկանց, ովքեր արել են դա: Մեզ համար միեւնույն է` ով է դա արել: Կան մեղավորներ, որոնք պետք է պատժվեն», - հայտարարել է Շատվորյանը:
Հաղորդվել էր, որ հունվարի 27-ին Սերգեյ Նիգոյանի սպանության փաստով Ուկրաինայի հայերի միությունը  անցկացրել էր Ուկրաինայի բոլոր հայ համայնքների ղեկավարների արտահերթ հանդիպում, որտեղ  համատեղ հայտարարություն է  ընդունվել` ստորագրված բոլոր ներկա ղեկավարների կողմից:

Люди, которые виновны в смерти активиста Сергея Нигояна, должны понести наказание, но делать это необходимо исключительно в правовом поле. Об этом на внеочередном собрании всех глав армянских общин Украины заявил председатель Союза армян Украины Вилен Шатворян, передает AnalitikaUA.net
«Наша организация будет настаивать на том, чтобы все-таки нашли и наказали тех людей, которые это сделали. При этом нам абсолютно безразлично, кто это сделал. У нас нет одной или другой стороны. Есть виновные, которые это сделали, и они должны быть наказаны», — заявил Шатворян.
Как уже сообщалось 27 января, по факту гибели Сергея Нигояна, Союз армян Украины провел внеочередное собрание всех глав армянских общин Украины, на котором было принято совместное заявление, подписанное всеми присутствующими руководителями региональных организаций.