2017թ.-ին Հայաստանին սպասվում է քաղցր տարի: Այս մասին այսօր` դեկտեմբերի 10-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց աստղաբան, բնական գիտությունների ակադեմիկոս, մաթեմատիկոս Էլյա Հովհաննիսյանը:
Ըստ աստղաբանի` Հայաստանը մինչեւ 2023թ.-ն գտնվելու է միջինից բարձր վիճակում, միեւնույն ժամանակ երկիրն աստիճանաբար անկում է ապրելու. «Ինչ վերաբերում է ներքին քաղաքական գործընթացներին, չեմ կարող ասել, սակայն գերազանց տարի է լինելու արտաքին քաղաքականություն վարելու համար»:
Ինչ վերաբերում է մյուս երկրներին, չեն բացառվում աղետները, ցնցումները, ողբերգությունները: Մասնավորապես, վատ եւ դաժան տարի է սպասվում Շվեդիային, Սաուդյան Արաբիային, Չիլիին, Ալժիրին, Կուբային, Պորտուգալիային, Հունաստանին, Ռումինիային, իսկ հաջող տարի է սպասվում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներին, Սլովակիային, Բուլղարիային:

YEREVAN. – A sweet year is expected for Armenia in 2017, astrologist, Academician of Natural Sciences, and mathematician Elya Hovhannisyan said at a press conference on Saturday.
As per Hovhannisyan, Armenia will be in an above-average condition until 2023, but then it gradually will undergo a slump.
“As for internal political processes, I can’t say,” she added. “But it [i.e. 2017] will be a great year for running foreign policy.”
Elya Hovhannisyan also noted that disasters, shocks, and tragedies are not ruled out for the other countries.