2017թ.-ն վարդագույն աքաղաղի տարին է, ինչը նշանակում է` հաջողությունը ժպտալու է աշխատասեր մարդկանց: Այս մասին այսօր` դեկտեմբերի 10-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց աստղաբան Էլյա Հովհաննիսյանը:
Միեւնույն ժամանակ հաջորդ տարի գերիշխող մոլորակը Սատուրն է լինելու, ինչն ըստ աստղաբանի, նշանակում է` մեծ կամք, աշխատասիրություն, պատասխանատվություն ունեցող անձինք են հաջողության հասնելու:
«Տարին հաջող է լինելու այծի, ձիու, կապիկի, եզի, խոզի տարում ծնվածների համար, նրանց մոտ անպայման հաջողություն է լինելու, իսկ օձի, վագրի, շան տարում ծնվածներից պահանջվում է հատուկ ուշադրություն իրենց անձի նկատմամբ, որովհետեւ իրենք քիչ են հետաքրքրվում` ով են իրենք,  ինչու են ծնվել, ինչ է պահանջվում նրանցից: Եթե նրանք եկել են հաճույքի համար, Սատուրնը կսովորեցնի ինչ անել»,- ասաց աստղաբանը:
Էլյա Հովհաննիսյանի կանխատեսմամբ` բացառիկ հաջողակ երեխաներ են ծնվելու մարտի 8-ին եւ 23-ին: Աստղաբանը խորհուրդ տվեց նաեւ հաջորդ տարի հետեւել սննդակարգին:

2017-ый - год розового петуха, а это означает, что трудолюбивым людям будет сопутствовать успех. С таким заявлением на встрече с журналистами 10 декабря выступила астролог Эля Ованнисян.
В то же время, в следующем году доминирующей планетой будет Сатурн, а это, по словам астролога, означает, что люди, обладающие сильной волей, трудолюбием, ответственностью, обязательно добьются успеха.
«Год окажется успешным для тех, кто родился в годы Козы, Лошади, Обезьяны, Быка, Свиньи. Ну, а родившиеся в годы Змеи, Тигра, Собаки должны будут проявить особое внимание к собственным персонам, потому что они мало интересуются тем, кто они, почему родились, что требуется от них? Если они пришли в этот мир для удовольствия, то Сатурн их научит тому, что делать», - отметила Ованнисян.
Согласно ее прогнозам, в период с 8 по 23 марта родятся исключительно успешные дети. Астролог также посоветовала в будущем году следить за режимом питания.