Քալիֆորնիայում գտել են 5-ամյա հայ Արամազդ Անդրեասյանի մարմինը, որն ապրիլի 22-ից անհայտ կորած էր համարվում:
Լոս Անջելեսի շերիֆի գրասենյակից հայտնել են, որ տղայի մարմինը գտել են Սանտա Բարբարա շրջանի Քաչումա լճի մոտ, հաղորդում է Associated Press-ը:
Իշխանությունները դեռեւս պետք է տղայի ինքնությունը հաստատեն, նաեւ հնարավոր է ատամնաբուժական եւ ռենտգեն հետազոտության անհրաժեշտություն առաջանա, որովհետեւ երեխան այնտեղ է գտնվել վերջին 2 ամիսներին: Իշխանությունների խոսքով` դիահերձում կկատարվի` մահվան պատճառը որոշելու համար:
Մարմինը հայտնաբերվել է այն օրը, երբ երեխայի հորը` Արամազդ Անդրեասյան ավագին Լոս Անջելես են տեղափոխել Լաս Վեգասից, որտեղ նրան անցյալ շաբաթ կալանավորել էին: Նշենք, որ տղամարդը մեղադրվում է երեխայի սպանության մեջ:
Անդրեասյանի փաստաբանի խոսքով` իր պաշտպանյալին այս լուրը կաթվածահարել է: Անդրեասյանը ժխտում է մեղադրանքները եւ պատրաստվում է դատարանում իր անմեղության մասին հայտարարել:
Հիշեցնենք, որ Անա Էստվեզը հայտնել էր իր որդու՝ Արամազդի անհետացման մասին ապրիլի 22-ին, երբ երեխայի հայրը չէր ներկայացել Սան Մարինոյում հանդիպման՝ երեխային փոխանցելու համար։ Այդ նույն օրը երեխայի հայրը՝ Հարավային Պասադենայի բնակիչ Արամազդ Անդրեասյան ավագը հայտնաբերվել է անգիտակից վիճակում՝ իր մեքենայից ոչ հեռու։
Երկու օր ոստիկանները որոնել են անհետացած երեխային Արոյո արգելոցի տարածքում, սակայն ապարդյուն։
Ավելի վաղ հայտնել էին, որ Արամազդ Անդրեասյան ավագը մտադիր էր ԱՄՆ-ից մեկնել մի երկիր, որտեղից նրան չէին կարողանա արտահանձնել։ Նա փորձել է նաեւ ինքնասպան լինել։

В Калифорнии нашли тело пятилетнего армянина Арамазда Андресяна, который считался пропавшим без вести с 22 апреля.
Как заявили в офисе шерифа Лос-Анджелеса, тело мальчика нашли рядом с озером Качума в округе Санта-Барбара, сообщает Associated Press.
Власти еще должны подтвердить личность мальчика, также может возникнуть необходимость в стоматологических записях и рентгеновских снимках, потому что ребенок оставался там в течение последних двух месяцев. По словам властей, будет произведено вскрытие, чтобы определить причину смерти.
Тело было найдено в день, когда отца ребенка Арамазда Андресяна старшего экстрадировали в Лос-Анджелес из Лас-Вегаса, где он был арестован на прошлой неделе. Отметим, что мужчина обвиняется в убийстве ребенка.
По словам адвоката Андресяна, его клиент разбит этой новостью. Андресян отрицает обвинения и собирается заявить о невиновности в суде.
Напомним, что Ана Эствез сообщила о пропаже сына Арамазда, 22 апреля, когда отец ребенка не явился на встречу в Сан-Марино для передачи ребенка. В тот же день отец малыша, житель Южной Пасадены, Арамазд Андреасян-старший, был найден в бессознательном состоянии недалеко от своей машины.
Два дня полицейские разыскивали пропавшего ребенка на территории заповедника Аройо, однако безрезультатно.
Ранее сообщалось, что Арамазд Андреасян старший собирался уехать из США в страну, откуда его не могли бы экстрадировать. Он также пробовал совершить самоубийство.