Կարաչաեւո Չերքեսիայի բնակչուհին ներխուժել է տեղական հեռուստահաղորդավարուհու աշխատասենյակ եւ նրան ծեծել՝ խանդելով իր քաղաքացիական ամուսնուն, փոխանցում է Кавказ пост-ը:
Տուժողը հանրապետությունում հայտնի մանկաբարձ-գինեկոլոգ Լարիսա Շամանովան է, որը Տեղական «Արխիզ 24» հեռուստաալիքով նաեւ վարում է առողջության վերաբերյալ հաղորդումը: Համացանցում հոլովակի հրապարակումից հետո բժիշկը մանրամասն պատմել է հարձակման պատճառի մասին: «Ինձ ծեծեող կնոջն անվանում են Ֆաթիմա Սազառուկովա, որը 2 երեխաների ամուսնալուծված մայր է: Իսկ տեսանկարահանումը կատարում է նրա հարսը»,- պարզաբանել է Շամանովան:
Նրա խոսքով՝ 2 տարի առաջ ինքը հանդիպել է տեղական քրեական հետախուզության աշխատակից Իսլամ Սեմյոնովի հետ: «Մեր հարաբերությունները երկար չեն տեւել, քանի որ ինձ զանգահարեց Ֆաթիմա Սազառուկովան եւ ասաց, որ իր ու Իսլամի միջեւ սիրավեպ կա, եւ իրենք պատրաստվում են ամուսնանալ»,- խոստովանել է հեռուստահաղորդավարուհին:
Զանգից անմիջապես հետո Շամանովան հետախույզի հետ կապը դադարեցրել է եւ նրան այլեւս չի տեսել: Իսկ վերջերս նա ոոշել է Սազառուկովայից հեռանալ: «Նա, չգիտես ինչու, որոշել է, որ Իսլամը հենց ինձ մոտ է եկել, ավելին՝ ցանկանում է ինձ հետ ամուսնանալ»,- նշել է բժիշկը:
Արդյունքում Սազառուկովան հարսի հետ ներխուժել է գինեկոլոգի կաբինետ, բռնել նրա մազերից եւ սկսել ծեծել: «Ես ոստիկանություն հայտարարություն եմ ներկայացրել, սակայն նա սկսեց ինձ զանգահարել եւ պահանջել այն հետ վերցնել: Իսկ երբ մերժեցի, տեսանյութը համացանցում տեղադրեց համընդհանուր դիտման»,- պարզաբանել է տուժողը:

Жительница Карачаево-Черкесии ворвалась в кабинет местной телеведущей и избила ее, приревновав к своему гражданскому мужу, передает «Кавказ пост».
Пострадавшая — известный в республике акушер-гинеколог Лариса Шаманова, которая также ведет программу о здоровье на местном телеканале «Архыз 24». После публикации ролика в интернете врач подробно рассказала о подоплеке нападения. «Женщину, которая меня избивает, зовут Фатима Сазарукова, разведенная мать двоих детей. А ведет видеосъемку ее невестка», — пояснила Шаманова.
По ее словам, два года назад она встречалась с сотрудником местного уголовного розыска Исламом Семеновым. «Наши отношения продлились недолго, поскольку мне позвонила Фатима Сазарукова и рассказала, что у нее с Исламом роман и они собираются пожениться», — призналась телеведущая.
Шаманова прервала общение с сыщиком сразу после звонка и больше не видела его. А недавно он решил уйти от Сазаруковой. «Она почему-то решила, что уходит он именно ко мне, более того, хочет на мне жениться!» — отметила врач.
В итоге Сазарукова с невесткой ворвалась в кабинет к гинекологу, схватила ее за волосы и начала избивать. «Я написала заявление в полицию, однако она начала названивать мне и требовать забрать его. А когда я отказала ей в этом, выложила видео в интернет на всеобщее обозрение», — объяснила пострадавшая.