Ֆրանսիան պետք է ընտրողական քաղաքականություն վարի միգրանտների նկատմամբ: Այս մասին հայտարարել է աշխարհահռչակ շանսոն երգիչ Շառլ Ազնավուրը France 2 ալիքի եթերում, նրան այնտեղ հրավիրել էին վրացական արմատներ ունեցող դաշնակահարուհի Կատյա Բունիաթիշվիլիի հետ, հաղորդում է Huffingtonpost-ը:
93-ամյա երգիչը նշել է, որ պետք է ներգաղթյալների նկատմամբ ընտրողական քաղաքականություն վարել:
«Ինչ վերաբերում է միգրանտների նկատմամբ Ֆրանսիայի քաղաքականությանը, ապա մենք պետք է հասկանանք, թե ում հետ գործ ունենք: Այդ մարդկանց թվում, իհարկե, կլինեն այնպիսիք, որոնք մեզ օգտակար կլինեն: Ճիշտ է, մենք բոլորին ընդունել չենք կարող: Դա նորմալ եւ հեշտ չէ: Բայց մենք կարող ենք նրանք դասակարգել: Ի վերջո, մեզ համար շատ հետաքրքիր մարդիկ կարող են այստեղ գալ: Գուցե նրանք ապագա հանճարներ են»,-ասել է Ազնավուրը։
Ազնավուրի մարդկանց դասակարգելու առաջարկը համացանցում բուռն դժգոհություն է առաջ բերել օգտատերերի շրջանում։
Ազնավուրը հիշեցրել է ֆիզիկայի եւ քիմիայի բնագավառներում Նոբելյան մրցանակի կրկնակի դափնեկիր Մարի Կյուրիի օրինակը, որը լեհ ներգաղթյալ է եղել։

Франции следует проводить выборочную политику в отношении мигрантов. Об этом заявил всемирно известный шансонье армянского происхождения Шарль Азнавур в эфире канале France 2, куда был приглашен вместе с пианисткой имеющей грузинские корни Катей Буниатшвили, сообщает Huffingtonpost .
93-летний певец отметил, что следует проводить выборочную политику в отношении эмигрантов.
«Что касается политики Франции по отношению к мигрантам, то тут надо понимать, с кем мы имеем дело. Среди этих людей есть те, которые, конечно, нам будут полезны. Правда, что всех мы не можем принять. Это не нормально и нелегко. Но мы можем сортировать их. Ведь могут попасться люди, которые очень даже нам интересны. Может это будущие гении», - отметил Азнавур, вызвав в Сети бурное недовольство пользователей, которых возмутили слова Азнавура о сортировании людей.
Азнавур также напомнил пример дважды лауреата Нобелевской премии по физике и химии Мари Кюри, которая была польской эмигранткой.