«Ելք» դաշինքը երթ է անում ընդդեմ թանկացումների։ Ակցիան մեկնարկել է Երեւանի Շառլ Ազնավուրի հրապարակում՝ «Մոսկվա» կինոթատրոնի մերձակայքում (ֆոտոռեպորտաժ)։
Երթը կմեկնարկի Շառլ Ազնավուրի հրապարակից, դեպի Աբովյան փողոց-Հանրապետության հրապարակ-Ամիրյան փողոց-Մաշտոցի պողոտա-Սայաթ-Նովա-Թումանյան փողոց, եւ կավարտվի Հյուսիսային պողոտայում։
Դաշինքի իրազեկման մեջ ասվում է, թե «համատարած թանկացումները 2018 թվականի առաջին օրերից ծավալվում են նոր ուժով՝ էլ ավելի սրելով ծայրահեղ ծանր սոցիալական վիճակը։ Ո՛չ թանկացումներին եւ հարկային բեռի ավելացմանը»։
«Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանն ավելի վաղ հայտնել էր, թե երթի « հիմնական կարգախոսն է՝ «վերջ թանկացումներին» եւ որի հիմնական նպատակն է կասեցնել թանկացումների հետագա ծավալումը»: «Դա պետք է տեղի ունենա Հարկային օրենսդրության փոփոխության միջոցով, որը պետք է Խորհրդարանը ընդունի բացառապես հանրային ճնշման ներքո»,- ասել էր Փաշինյանը։
Նշենք, որ 2018 թվականի սկզբից մի շարք առաջին անհրաժեշտության ապրանքների, վառելիքի գները զգալի աճ արձանագրեցին, առաջիկայում նոր թանկացումներ են սպասվում։
Իշխանության ներկայացուցիչներն ու իրեն ընդդիմադիր հռչակած «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը երթին չեն մասնակցելու. Նրանք մասնակցելու են նախագահի առաջարկով եւ Ազգային ժողովի նախագահի նախաձեռնությամբ գնաճի մեղմման հնարավորությունների վերաբերյալ հունվարի 23-ին կայանալիք խորհրդարանական լսումներին։

На площади Шарля Азнавура в Ереване начался марш протеста, инициированный блоком «Выход» (фоторепортаж).
Это та экономика, которая не завелась, не заводится и не заведется до тех пор, пока власть не возвратится народу…
На площади Шарля Азнавура в Ереване начался марш протеста, инициированный блоком «Выход» против повсеместного повышения цен.
Корреспондент Новости Армении-NEWS.am сообщает, что марш пройдет с площади Шарля Азнавура до улицы Абовяна - площади Республики - улицы Амиряна - проспекта Маштоца - улицы Саят-Нова-Туманяна и закончится на Северном проспекте.
Участники демонстрации аплодировали и скандировали «Понижение», требуя снижения налоговых ставок.
В начале шествия группа молодых людей пытались сдвинуть зеленый автомобиль марки ВАЗ 2101. По словам Никола Пашиняна, этот автомобиль символизирует состояние армянской экономики.
«Это та экономика, которая не завелась, не заводится и не заведется до тех пор, пока власть не будет возвращена народу»,- отметил Пашинян.
В сообщении блока говорится, что «повсеместные повышение цен с первых дней 2018 года распространяются с новой силой , еще больше обостряя крайне тяжелое социальное положение в стране. Нет повышению цен и увеличению налогового бремени»!