Հայտնի լեհ դիրիժոր Էնթընի Վիթը մարտի 16-ին Արամ Խաչատրյանի անվան Հայպետֆիլհարմոնիայի մեծ դահլիճում տեղի ունենալիք համերգի ժամանակ առաջին անգամ կղեկավարի Պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը:
Նրա խոսքով՝ իրենք փորձերը սկսել են դեռեւս երկուշաբթիից: «Մենք արդեն 4 փորձ ենք արել: Այո, ես անչափ ուրախ եմ: Նրանք հոյակապ են աշխաում, եւ ես համոզված եմ, որ դա հրաշալի համերգ կլինի»,- ասել է հռչակավոր դիրիժորը:
Դրանից զատ, նա նշել է, որ ծրագիրն անձամբ է կազմել, սակայն վերջնարդյունքում համաձայնությունը տնօրինությունն է տվել: Ինչպես խոստովանել է Վիթը, ինքը նախապես կարծում էր, թե Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբն այնքան էլ հաճախ չի կատարել Բուկներին, եւ դա կարող էր որոշակի դժվարություններ առաջացնել:

Знаменитый польский дирижер Энтни Вит 16 марта впервые возглавит Государственный филармонический оркестр во время концерта в большом зале «Арам Хачатурян» «Армгосфилармонии».
По его словам, репетировать они начали еще в понедельник. «Мы уже сделали четыре репетиции. Да, я очень рад. Они работают прекрасно, и я уверен, что это будет замечательный концерт», - сказал знаменитый дирижер.
Кроме того он отметил, что программу составил лично, однако согласие, в конечном итоге, дала дирекция. Как признался Вит, он изначально предполагал, что Государственный  филармонический оркестр Армении не так часто играл Букнера, и это могло вызвать определенные сложности.