Աշխարհում ամենամեծ «Ծովերի սիմֆոնիա» զբոսանավը իր առաջին ուղերթն է սկսել: Նավը Ֆրանսիայից նավարկել է Իսպանիա, Մալագա: Առաջին սեզոնը կանցկացվի Միջերկրական ծովում, այնուհետեւ նավը կգտնվի Մայամիի նավահանգստում, հայտնում է «Մոյա պլանետան»:
Երկնաքերի չափեր ունեցող նավը ֆրանսիական STX ընկերությունը կառուցել է 2 տարի: «Ծովերի սիմֆոնիայի» կառուցման արժեքը կազմել է 1.35 մլրդ դոլար, քաշը՝ 228 000 տոննա, երկարությունը՝ 362 մետր: Նավում տեղավորվում է 8 հազար մարդ, ներառյալ 2200 աշխատակիցները:
Նավում ճոպանուղի կա, սահուղի, գոլֆի մինի դաշտ, մագլցելու հարթակ, ակվապարկ՝ ծովի ալիքների նմանակմամբ եւ բասկետբոլի հրապարակ, հայտնում է Daily Mail-ը:
Նավի տերն է Royal Caribbean International-ը, Ֆլորիդա: Ընկերության տնօրեն Ռիչարդ Ֆեյնը շնորհակալություն է հայտնել նավաշինարարներին՝ կատակով նշելով. «Մենք միլիարդ անգամ շնորհակալություն ենք հայտնել եւ ամեն անգամը եղել է մեկական եվրոյով»:

Самый большой круизный корабль в мире «Симфония морей» отправился в первый рейс. Судно поплыло из Франции в Испанию, Малагу. Первый сезон пройдет в Средиземном море, затем лайнер будет находиться в порту приписки Майами, сообщает Моя планета.
Корабль размером с небоскреб строился 2 года французской компанией STX. Создание Симфонии морей стоило $1.35 млрд, вес составляет 228 000 т, а длина 362 м. Лайнер-монстр вмещает 8000 человек, включая 2200 сотрудников.
В нем есть канатная дорога, каток, мини-поле для гольфа, скалодром, аквапарк с симулятором морских волн и баскетбольная площадка, сообщает Daily Mail.
Владеет судном Royal Caribbean International, Флорида. Директор компании Ричард Фейн поблагодарил судостроителей, шутливо заметив: «Мы сказали спасибо миллиард раз, и каждый был раз был по €1».