Մանվել Գրիգորյանին նման վիճակում պահելով կալանքի տակ, փորձում են նրա հետ հաշվեհարդար տեսնել։ Նման կարծիք այսօր՝ հունիսի 28–ին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան Լևոն Բաղդասարյանը։
Փաստաբանը տեղեկացրեց, որ վերջերս Մանվել Գրիգորյանին հետազոտել է հոգեթերապևտը և նրա մոտ տասնյակից ավելի հիվանդություններ ախտորոշել։
«Մանվել Գրիգորյանի մոտ կա ստրեսային խանգարում, անկայունություն. նման պայմաններում բժիշկը խորհուրդ չտվեց նրա հետ նուրբ թեմաների մասին խոսել»,–ասաց նա։
Փաստաբանի խոսքով՝  իր պաշտպանյալը ներկայումս գտնվում է անդամալույծի կարգավիճակում։
Հիշեցնենք, որ  Մանվել Գրիգորյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով հրազեն, ռազմամթերք, ակոսափող հրազենի փամփուշտներ, պայթուցիկ նյութեր պահելու, հափշտակություններ կատարելու և 2016թ.-ի ապրիլյան քառօրյա պատերազմի եւ դրան հաջորդած օրերին Արցախի Հանրապետության սահմանների պաշտպանությունն իրականացնող զինվորականների եւ կամավորների կարիքները հոգալու նպատակով հատկացված գույքը յուրացնելու մեջ։
ԵԿՄ վարչության նախկին նախագահը ներկայումս բուժում է ստանում քաղաքացիական հիվանդանոցում:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 6–ին Մանվել Գրիգորյանը ծայրահեղ ծանր վիճակով «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ–ից տեղափոխվել էր «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ, իսկ օրեր անց՝ «Նաիրի» ԲԿ։

Держа бывшего депутата, генерала Манвела Григоряна под арестом в таком состоянии, пытаются свести с ним счеты. Об этом заявил на встрече с журналистами 28 июня адвокат генерала Левон Багдасарян. По его словам, недавно Григоряна осмотрел психотерапевт, который диагностировал у последнего свыше десятка заболеваний. «У него стрессовое расстройство, нестабильность. Врач не советует в этих условиях говорить с ним на чувствительные темы», - заявил Багдасарян, добавив при этом, что его подзащитный в настоящее время пребывает в статусе инвалида.
Напомним, что генерал Григорян сейчас проходит курс лечения в гражданской больнице. Его в крайне тяжелом состоянии 6 июня из УИУ «Больница для осужденных» доставили в медцентр «Сурб Григор Лусаворич», а через пару дней – в клинику «Наири». Согласно обвинительному заключению, Манвел Григорян по предварительному сговору с супругой Назик Амирян, сыном Арманом Григоряном и другими лицами незаконно приобрел, перевез и хранил в принадлежащих им трех домах огнестрельное оружие, боеприпасы, взрывчатые вещества, а также совершил различные виды хищений. Он обвиняется в присвоении имущества, предоставленного с целью удовлетворения нужд военнослужащих и добровольцев, защищавших границы Арцаха во время четырехдневной войны в апреле 2016 года и в последующие дни.