Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը չի հարցաքննվել։ Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 30-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Քննչական կոմիտեի ղեկավար Հայկ Գրիգորյանը։
«Օրենքով չի արգելում վկայի կարգավիճակով ցանկացած պաշտոնատար անձի հարցաքննել։ Հրայր Թովմասյանը չի հարցաքննվել։ Մենք գտել ենք, որ մի շարք ապացույցներ կար, որ ըստ 190-րդ հոդվածի ենթակա են ՀՔԾ-ի կողմից քննելու, մենք գործն ուղարկել ենք այնտեղ»,-նշեց նա։
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն էր տարածել, որ տվյալներ են ձեռք բերվել Հրայր Թովմասյանի՝ որպես արդարադատության նախարար պաշտոնավարման ընթացքում պաշտոնեական լիազորությունները առերեւույթ չարաշահելու վերաբերյալ:Ապա Հատուկ քննչական ծառայությունը վարույթ է ընդունել Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի հետ առնչվող քրեական գործը։

CC head Hrayr Tovmasyan has not been questioned, Investigative Committee’s head Hayk Grigoryan told reporters on Wednesday.
“The law does not prohibit the questioning of any official as a witness. Hrayr Tovmasyan was not questioned. We have found that there was a number of evidences that, under Article 190, are subject to investigation by the SIS, where we have sent the case there,” he said.
Earlier, the Investigative Committee had released a report that data had been obtained on Hrayr Tovmasyan's alleged abuse of power during his tenure as Minister of Justice.