Սա այն նույն գործելաոճն է, ինչի համար Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը տարիներ առաջ քննադատում էր նախկին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին։ Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 12-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Գեւորգ Գորգիսյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք նպատակայի՞ն է ամանորյա միջոցառումների համար ՀՀ Կառավարության կողմից քաղաքապետարանին հավելյալ 271,797,100 դրամ հատկացնելը։
«Ինձ մոտ տարակուսանք են առաջացնում Կառավարության այս առաջնահերթությունները։ Մենք նախագծեր ենք ներկայացրել, որոնք մերժվել են նաեւ ֆինանսների բացակայության պատճառով։ Երբ քաղաքացիների համար գումար չկա 4-րդ կարգի վթարային շենքից նրանց տեղափոխելու համար, բայց հանկարծ կա նման միջոցառումների համար գումար։
Մեր իշխանությունների մոտ սովորություն է դարձել կրկնել այն, ինչը անում էին նախկինները, բայց ասել, որ իրենք լավն են, դրա համար սա իրենց կարելի է»,- ասաց Գեւորգ Գորգիսյանը։
Նա նշեց, որ իշխանությունը ԼՀԿ-ի կողմից ներկայացված կարեւոր նախագծերը մերժում է, եւ իրենց կողմից կյանքի կոչում. «Դա փոքր նախանձի նման մի բան է։ Մենք իշխանություն ենք, բոլոր լավ նախագծերը մենք պիտի ներկայացնենք, իսկ ընդդիմության գործն էլ քննադատելն է»։

Это тот же стиль работы, за который действующий мэр Еревана Айк Марутян несколько лет назад критиковал экс-градоначальника Тарона Маргаряна. Об этом заявил в беседе с журналистами 12 декабря секретарь фракции партии «Светлая Армения» Геворк Горгисян, отвечая на вопрос, целесообразно ли выделение Правительством мэрии столицы дополнительной суммы в размере 271 797 100 на проведение новогодних мероприятий.
«Мы представили проекты, которые были отклонены и из-за отсутствия финансов. Для переезда граждан, живущих в домах с четвертой степенью аварийности, в другие квартиры нет денег, а вот для проведения подобных мероприятий они есть.
У наших властей вошло в привычку повторять то, что делали прежние, но при этом говорится, что они хорошие и потому им  можно», - заявил Горгисян.