Ֆեյսբուքյան օգտատեր Հովիկ Հունանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում ուղիղ եթերում, պատմել է, որ Ապրիլի 24–ից հայտնի դարձած Արտուշ պապին իրենք տեղափոխում են ժամանակավոր բնակարան, որպեսզի վերանորոգեն նրա անմխիթար վիճակում գտնվող բնակարանը։
«Բնակարանը վերանորոգելու ենք ընկերներով։ Այդ ընթացքում նա կբնակվի իր բարեկամի տանը՝ Ավանում»,– ասել է նա։
Նա նաև դիմել է բոլոր քաղաքացիներին՝ խնդրելով օգնել լուծել Արտուշ պապի խնդիրները բնակարանում, որտեղ, նրա խոսքով, չկա լույս, գազ, ջուր։
Նշենք, որ 82–ամյա Արտուշ պապը ճանաչված դարձավ, երբ Ապրիլի 24–ին, անտեղյակ գործող սահմանափակումներին ծաղիկները ձեռքին փորձում էր բարձրանալ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Ցեղասպանության նահատակների հիշատակին։ Ոստիկանները նրան թույլ չէին տվել բարձրանալ, ինչը քննադատության ալիք էր բարձրացրել հասարակության շրջանում։ Արդյունքում գիշերը ժամը երկուսին վարչապետի հանձնարարությամբ մի ոստիկան նրան ուղեկցեց հուշահամալիր, որտեղ Արտուշ պապը ծաղիկներ խոնարհեց անմար կրակի մոտ։

Facebook user Hovik Hunanyan went live on Facebook and said he and his friends are transferring old man Artush to a temporary apartment so that they can repair his apartment, which is in poor condition.
He also addressed all citizens with the request to help them solve the problems at Artush’s apartment where, according to Artush, there is no natural gas or electricity.
Artush, 82, became popular when, on April 24th, not knowing about the restrictions set during the state of emergency declared in Armenia, tried to climb to Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex to place flowers and pay his respects to the martyrs of the Armenian Genocide. Police officers hadn’t allowed him to climb, and this sparked criticism. Afterwards, at 2 a.m., by the assignment of the Prime Minister, a police officer escorted him to the memorial complex where Artush placed flowers near the Eternal Flame.