Երեւանի կենտրոնում՝ Գարեգին Նժդեհի արձանի մոտ անժամկետ հացադուլ հայտարարած բռնցքամարտի աշխարհի չեմպիոն Իսրայել Հակոբկոխյանն այսօր՝ օգոստոսի 18-ին, դուրս եկավ հացադուլից։
Այսօր Հակոբկոխյանին մոտեցան «Առողջ հանրություն» ՀԿ նախագահ Մարինա Խաչատրյանը, «Երեւանի այլընտրանքային քաղաքապետարան» նախաձեռնության անդամ Սոնա Աղեկյանը եւ այլ քաղաքացիներ, տեսնելով, որ չեն կարողանում համոզել նրան դուրս գալ հացադուլից, հայտարարեցին, որ միանում են Հակոբկոխյանին եւ իրենք էլ են հացադուլ հայտարարում։ Այդ պահին Հակոբկոխյանը հայտարարեց, որ դադարեցնում է հացադուլը։
Նշենք, որ Իսրայել Հակոբկոխյանը 6 օր է, ինչ հացադուլ էր հայտարարել։
Իսրայել Հակոբկոխյանի հացադուլն ուղղված էր ընդդեմ Ստամբուլյան կոնվենցիայի, Լանզարոտեյի կոնվենցիայի վավերացման, Ամուլսարի շահագործման եւ իշխանությունների այլ գործողությունների։

YEREVAN. – Armenia’s world boxing champion Israyel Hakobkokhyan, who was on an indefinite hunger strike in downtown Yerevan, has ended it Tuesday.
Marina Khachatryan, President of the "Healthy Society" NGO, Sona Aghekyan, a member of the "Alternative Yerevan Municipality" initiative, and some others approached Hakobkokhyan today, and announced that they were joining him and also declaring a hunger strike.
At that moment, Hakobkokhyan announced that he was ending his hunger strike.
Israyel Hakobkokhyan was on a hunger strike for six days. His hunger strike was against the Istanbul and the Lanzarote Conventions, the Amulsar gold mine project, and some other matters.