Զեյթունում տեղի ունեցած պայթունից տուժած 41-ամյա տղամարդը մարմնի ամբողջ մակերեսի այրվածք ունի. գտնվում է արհեստական շնչառության տակ։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Առաջին համալսարանական հիվանդանոցի տնօրեն Արեն Բաբլումյանը (ֆոտոռեպորտաժ
«Ժամը 07։30-ից սկսած երկու հիվանդ է ընդունվել հիվանդանոց. 1949 թվականի ծնված կին է առաջինը։ Նրա առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, հետազոտվել է ամբողջ ծավալով։ Ունի անրակոսկրի եւ քթոսկրի կոտրվածքներ, մարմնի եւ դեմքի քերծվածքներ»,- ասաց նա։
Երկրորդ հիվանդի մասին ԲԿ տնօրենը նշեց, որ վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր.
«Երկրորդ հիվանդը, 1979 թվականի ծնված տղամարդը տեղափոխվել է մոտ 08։15-ի սահմաններում։ Ունի մարմնի ամբողջ մակերեսի այրվածք, գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում։ Նա գտնվում է արհեստական շնչառության տակ, վերակենդանացման բաժանմունքում է։ Զուգահեռ ունի մարմնի գոտկային հատվածի մաշկի տակ օտար մարմին, որը եղել է պայթյունի հետեւանքով։ Հիվանդը պատրաստվում է վիրաբուժական միջամտության»։

YEREVAN. – The 41-year-old man who was injured in the explosion in Yerevan has burns all over his body and is hooked up to a ventilator. Aren Bablumyan, Director of the "Heratsi" Hospital Complex No. 1, said this in a conversation with Armenian News-NEWS.am (PHOTOS).
"Starting at 7:30am, two patients were admitted to the hospital. The first is a woman born in 1949. Her health condition is assessed as moderate," Bablumyan said, in particular.
He added, however, that the condition of the second patient remains critical. "The second patient, a man born in 1979, was transferred around 8:15am. He has burns on the whole surface of his body, he is in critical condition, is hooked up to a ventilator, is at the intensive care unit. At the same time, he has a foreign object under the skin of the lumbar part of his body, which was a result of the explosion. The patient is being prepared for surgical intervention, "Aren Bablumyan noted.