Սարդարապատի հուշահամալիրում այսօր՝ օգոստոսի 28-ին, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պարգեւատրելու է Տավուշի հաղթական մարտերի հերոսներին։
Նշենք, որ արարողությանը ներկա են Արցախի Հանրապետության նախագահը, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, Ազգային ժողովի նախագահը, Անվտանգության խորհրդի անդամները, Կառավարության անդամները, գեներալներ եւ այլ պաշտոնյաներ։
Նշենք, որ վարչապետի միջնորդությամբ եւ Հանրապետության նախագահի հրամանագրերով Տավուշյան հաղթական մարտերի ակտիվ դերակատարներից 16 զինծառայողներ կպարգեւատրվեն «Մարտական խաչ» առաջին աստիճանի, 55 զինծառայողներ՝ «Մարտական խաչ» երկրորդ աստիճանի շքանշանով։
Վարչապետի միջնորդությամբ կապիտան Ռուբեն Սանամյանը կպարգեւատրվի Ազգային հերոսի կոչումով՝ Հայրենիքի շքանշանով։
Ելնելով կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելելու եւ մեր բոլորի առողջությունը պահպանելու կարեւորությունից՝ միջոցառումը անցկացվում է առանց ԶԼՄ ներկայացուցիչների մասնակցության։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян 28 августа у военно-мемориального комплекса в Сардарапате наградит героев победоносных боев в Тавуше. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Правительства.
Отметим, что на церемонии присутствуют президент Арцаха, Католикос всех армян, председатель Национального Собрания, члены Правительства и другие официальные лица.
Отметим, что 16 военнослужащих будут награждены орденом «Боевой крест» I степени, 55 военнослужащих - орденом «Боевой крест» II степени.
Капитан Рубен Санамян будет награжден Орденом Отечества, ему будет присвоено звание Национального героя.
В связи с важностью предотвращения распространения коронавируса мероприятие проводится без участия представителей СМИ.