Արմավիր գյուղի «Պռոշյան կոնյակի գործարան»-ի մասնաճյուղում տեղի ունեցած հրդեհի հետեւանքով մահացել են մասնաճյուղի, զոդման աշխատանքներ կատարող ձեռնարկության տնօրենները։ Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 1-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց գործարանի հիմնադիր-սեփականատեր Արմեն Գասպարյանը։
Նա ասաց, որ գործարանն ուներ մոտ 200 աշխատակից, մահացել է մասնաճյուղի տնօրենը եւ զոդման աշխատանքներ իրականացնող ձեռնարկության տնօրենը: Մնացած չորս վիրավորների մասով Արմեն Գասպարյանը նշեց, որ տեղափոխվել են Երեւան, միջին այրածքներ ունեն:
«Գործարանն այս պահին չի աշխատում, հոսանքազրկել ենք: Մեծ չափով մթերում էր գնում, հիմա ամեն ինչը կանգնած է, խաղողը տեղափոխել ենք մեր մյուս մասնաճյուղ»,- ասաց նա:

В пожаре в филиале Прошянского коньячного завода в селе Армавир погибли два директора. Об этом заявил в беседе с журналистами 1 сентября учредитель-владелец завода Армен Гаспарян.
По его словам, у предприятия около 200 сотрудников, в пожаре погибли директор филиала и глава предприятия по сварочным работам. Еще четверо пострадавших доставлены в Ереван. Как отметил Гаспарян, у последних ожоги средней тяжести. «Сейчас предприятие не работает, оно обесточено. Осуществлялся закуп винограда в большом объеме, работа остановилась, виноград перевезли в другой филиал», - заявил владелец предприятия.