Իմ ասածներից ոչ մի բան սխալ դուրս չի եկել, մնացածի մասին մեկնաբանություններ չունեմ: Այս մասին, այսօր՝ սեպտեմբերի 25-ին, ՍԴ-ի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՍԴ դատավոր Հրայր Թովմասյանը:
Հիշեցնենք, որ նա երեկ հայտարարել էր, որ տպավորություն ունի, որ ուղղորդված գործընթաց է տեղի ունենում, դրա համար հրաժարվում է մասնակցել ՍԴ աշխատակարգային նիստին: Իսկ այսիօր էլ հավելել էր, որ իր հայտարարությունից հետո կարծես նոր սցենար է քննարկվել:
Հարցին, թե ինքը ՍԴ նախագահի նոր ընտրությունների ժամանակ որեւէ թեկնածուի կառաջադրի՞, Հրայր Թովմասյանը պատասխանեց. «Տեսնենք: Կլսեմ գործընկերներիս, կքննարկենք եւ կտեսնենք: Ինքնաառաջադրման մասին ոչինչ չեմ ասել, հիմա էլ ոչինչ չեմ ասում»:

Whatever I said turned out to be right. I have no comment on the rest. This is what judge of the Constitutional Court of Armenia Hrayr Tovmasyan told reporters today.
Yesterday he declared that he gets the impression that a guided process is unfolding and this is why he refuses to attend the procedural session of the Constitutional Court, and today he added that it seems that a new scenario has been considered after his statement.
Asked if he will nominate any candidate during the new elections of President of the Constitutional Court, Tovmasyan said he might nominate a new candidate after listening to his colleagues and holding discussions.