Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարությունում հանդիպում է ունեցել արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ:
Վարչապետն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Թուրքիայի անմիջական աջակցությամբ սանձազերծված պատերազմի հետևանքով ստեղծված իրավիճակին, կառավարության քայլերին և գործողություններին, այդ թվում՝ դիվանագիտական ասպարեզում, ինչպես նաև պատասխանել մի շարք հարցերի:
Քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչները ներկայացրել են իրենց դիտարկումներն ու առաջարկությունները հակառակորդի դեմ պայքարի և հետագա քայլերի ուղղությամբ:
Զրուցակիցները ողջունել են նման ձևաչափով մտքերի փոխանակությունը: Նշվել է, որ կախված իրավիճակից՝ նմանատիպ հանդիպումները կարող են կրել շարունակական բնույթ:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян в Правительстве 12 октября встретился с представителями непарламентских политических сил.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства республики, в ходе встречи Пашинян коснулся ситуации, сложившейся в результате войны, развязанной Азербайджаном при непосредственной поддержке Турции, шагов и действий кабмина, в том числе на дипломатической арене, а также ответил на ряд вопросов.
Представители политических сил представили свои наблюдения и предложения относительно борьбы с противником и дальнейших шагов.
Собеседники приветствовали обмен мнениями в подобном формате. Было отмечено, что в зависимости от ситуации такие встречи могут носить продолжительный характер.