Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարությունում հանդիպում է ունեցել արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ:
Վարչապետն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Թուրքիայի անմիջական աջակցությամբ սանձազերծված պատերազմի հետևանքով ստեղծված իրավիճակին, կառավարության քայլերին և գործողություններին, այդ թվում՝ դիվանագիտական ասպարեզում, ինչպես նաև պատասխանել մի շարք հարցերի:
Քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչները ներկայացրել են իրենց դիտարկումներն ու առաջարկությունները հակառակորդի դեմ պայքարի և հետագա քայլերի ուղղությամբ:
Զրուցակիցները ողջունել են նման ձևաչափով մտքերի փոխանակությունը: Նշվել է, որ կախված իրավիճակից՝ նմանատիպ հանդիպումները կարող են կրել շարունակական բնույթ:

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan had a meeting with representatives of extra-parliamentary forces.
The Prime Minister touched upon the situation created as a result of the war unleashed by Azerbaijan with Turkey’s support and the government’s steps and actions, including the steps and actions in the diplomatic arena. Pashinyan also answered several questions.
The representatives of the extra-parliamentary forces shared their comments and suggestions regarding the battle against the adversary and the future steps.
The interlocutors welcomed the meeting and stated that such meetings may be ongoing, depending on the situation.