Այսօր որևէ սատանայական չի կարող պառակտել մեր եկեղեցին: Այս մասին  այսօր` հունվարի 3-ին, Էջմիածնում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ-ական, ԱԺ նախկին պատգմավոր Վահրամ Բաղդասարյանը:
«Սա խայտառուկություն է պարզապես, փորձում են ոտնձգություն անել հայ առաքելական եկեղեցու նկատմամբ, բայց հայ ժողովուրդը գիտակցում է, որ հազարամյակներ շարունակ մեր հիմնական հենքը եղել է մեր հավատն ու եկեղեցին: Եվ այսօր որևէ սատանայական չի կարող պառակտել մեր եկեղեցին: Այսօր հավաքված մարդիկ եկել են հերթական պատարագին մասնակցել, հաղորդություն ստանալու»,- ասաց նա:
Նրա խոսքով` պետության կորուստը միայն թղթով չէ, որ ստորագրում են, այլ ազգային արժեքների կորուստով և որոշ դավադիրներ փորձում են այդ ազգային արժեքները ոչնչացնել. «Առաջին մեծ հարվածը փորձում են հասցնել մեր հավատին, որը մենք թույլ չենք տա»:

Сегодня ни один сатанист не может внести раскол в нашу церковь. Об этом сегодня, 3 января, в беседе с журналистами в Эчмиадзине заявил бывший депутат от Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян.
«Это просто позор. Пытаются посягнуть на Армянскую Апостольскую церковь, но армянский народ осознает, что на протяжении тысячелетий нашей основной опорой были наша вера и церковь. И сегодня ни один сатанист не может внести раскол в нашу церковь. Сегодня собравшиеся здесь люди пришли, чтобы принять участие в литургии, причаститься», - сказал он.
По словам Ваграма Багдасаряна, потеря государства  - это не только подписанная бумага, но и потеря национальных ценностей, и некоторые интриганы пытаются уничтожить эти национальные ценности.