Ոտքի վրա այդպիսի հարցերի չեմ պատասխանում . բոլոր այդ հարցերի պատասխանը կտրվի: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 2-ին, «Եռաբլուր» պանթեոնում հայտարարեց պաշտպանության նախարար  Վաղարշակ Հարությունյանը՝ անդրադառնալով հարցին, թե ինչպես է գնահատում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը, որ պետք է փոխենք մեր կեցվածքը տարածաշրջանի երկրների նկատմամբ, եւ ինչպես պետք է փոխենք մեր կեցվածքը Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ ուղիղ 5 տարի առաջ 2016 թվականի ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ադրբեջանական կողմը Արցախի Հանրապետության նկատմամբ սկսեց լայնածավալ հարձակողական գործողություններ:

YEREVAN. – I do not answer such questions in an impromptu way; all these questions will be answered. Armenia’s Minister of Defense Vagharshak Harutyunyan told this to reporters Friday at Yerablur Military Pantheon, when asked to assess Prime Minister Nikol Pashinyan’s statement that Armenia should change its position on the countries of the region, and how Armenia should change its position on Azerbaijan and Turkey.
To note, the April four-day war had started on April 2, 2016. On that occasion, the Minister of Defense, and the Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia have visited Yerablur Friday.