Պավել Զարուբինը «Ռոսիա 1» հեռուստաալիքի «Մոսկվա. Կրեմլ. Պուտին» հաղորդման եթերում խոսել է  համավարակի պայմաններում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպման մասին: Այս հանդիպումից առաջ Նիկոլ Փաշինյանն ինքնամեկուսացման մեջ էր:
«Հանդիպումից առաջ Կրեմլի գրասենյակ սեղան է բերվում, որը դնում են Փաշինյանի աթոռի կողքին, սակայն բանակցություններից առաջ որոշում են այն մի կողմ տեղափոխել՝ որպեսզի կադրում միայն ղեկավարների աթոռները եւ սեղանը մնամ մեջտեղում: Երեք ամսվա ընթացքում Փաշինյանն արդեն երկրորդ անգամ է Մոսկվայում»,- նշել է Զարուբինը:
Նա նաեւ նշել է, որ հանդիպման ընթացքում Փաշինյանը սեղանին մի կտոր թուղթ դրեց, որից դժվար էր հասկանալ, թե ինչ թուղթ է դա, բայց շուտով ամեն ինչ իր տեղն ընկավ. Փաշինյանը գրել էր հարցերի պլանը, որոնք առավել կարեւոր են իր համար, որպեսզի այդ թեմաները հնչեցվեն տեսախցիկների առջեւ:
Երբ լրագրողներին խնդրեցին դուրս գալ կաբինետից հենց սեղանը հետ բերվեց, օգնականները Փաշինյանին տվեցին փաստաթղթերով իր պորտֆելը, որտեղից Հայաստանի վարչապետը հանեց կարմիր թղթապանակ:
Բանակցություններն ընթանում էին աշխատանքային ճաշի ձեւաչափով: Ահա թե ինչ է Կրեմլի խոհանոցն առաջարկում օտարերկրյա հյուրերին. կամչատկայի ծովախեցգետնից աղցան, լանգուստինով կոկոսի ապուր, սառցե ձուկ բարձի վրա, ռուսական գինի:

Павел Зарубин в программе «Москва. Кремль. Путин» на канале «Россия 1» рассказал о встрече премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Российской Федерации Владимира Путина в условиях пандемии.
Перед этой встречей Никол Пашинян уходил в режим самоизоляции.
«До встречи в представительский кабинет Кремля до начала встречи вносят столик, который ставят у кресла Пашиняна, однако перед переговорами решают передвинуть его в сторону, чтобы в кадрах остались только кресла лидеров и столик посередине. Всего за три месяца Пашинян в Москве уже во второй раз», - отмечает Зарубин.
Он также отметил, что в ходе встречи Пашинян выложил на стол листок, по которому было сложно понять что это за бумага, но вскоре все встало на свои места: Пашинян набросал себе план из тех вопросов, что были наиболее важны для него, чтобы эти темы прозвучали в присутствии видеокамер.
Когда журналистов попросили покинуть кабинет, тот самый столик принесли обратно, помощники дали Пашиняну его портфель с документами, откуда армянский премьер достал папку красного цвета.
Переговоры шли в формате рабочего обеда. Вот что иностранным гостям предлагает кремлевская кухня: салат из камчатского краба, морские гребешки, кокосовый суп с лангустином, ледяная рыба на подушке, российское вино.