Նիկոլ Փաշինյանը շրջանցել է կառավարական առանձնատան գլխավոր մուտքը եւ այլ մուտքով տուն է հասել: Այս մասին կառավարական առանձնատան մոտ ակցիայի վայրից հայտարարեց ՀՅԴ-ական Գեղամ Մանուկյանը:
Նշենք, որ մյուս մուտքի մոտ քաղաքացիները փորձել են մոտենալ Փաշինյանի ավտոշարասյանը, սակայն  ոստիկանները չեն թույլատրել:
Գեղամ Մանուկյանը դիմեց նաեւ ոստիկաններին` ասելով, որ  պաշտպանում են ի մարդու, ով ոտնատակ է տվել հայի ամենակարեւոր ձգտումներից մեկը:
«Նա մուտք է գործել շուռնուխցու տուն առանց այդ մարդկանց համաձայնության, հիշեք ինչ սրրբություն է ոտնատակ տվել այդ մարդը, որին դուք պաշտպանում եք: Վստահ կասեմ, որ նա ամեն  օր է այսպես տեղաշարժվելու»,-ասաց նա:
Ակցիայի մասնակիցները կառավարական առնաձնատան մուտքի մոտ թողեցին իրենց հետ բերած հավկիթները, որոնք պետք է շպրտեին Փաշինյանի  ավտոշարասյան ուղղությամբ:
«Այս հավկիթները բերել էինք այլ բանի համար, բայց թող մնան այստեղ` որպես հիշատակ»,-ասացին նրանք:
Քաղաքացիները վանկարկում էին «Նիկոլ դավաճան», հայհոյում եւ սուլում:
Հիշեցնենք, որ կառավարական առանձնատան մոտ այսօր բողոքի ակցիան տեղի ունեցավ ի աջակցություն սյունեցիների, ում Փաշինյանը սպառնացել էր պատժել:

Nikol Pashinyan bypassed the main entrance to the governmental mansion and entered his house through another entrance. This is what member of the Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutyun political party Gegham Manukyan announced at the venue of the demonstration near the governmental mansion.
Manukyan also addressed the police and said they are defending a person who has trampled upon one of the major aspirations of Armenians.
“Nikol Pashinyan entered the house of a resident of Shurnukh village without the resident’s permission. Remember the sanctity that this person has trampled upon. I can surely say he will move this way every day,” he said.
Near the entrance to the governmental mansion, the participants of the demonstration left the eggs they had brought to throw at the cars transporting Pashinyan. They also changed “Armenia Without a Turk”.
Today citizens gathered near the governmental mansion and held a demonstration in support of the residents of Syunik Province whom Pashinyan had threatened to punish.