Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Անկախության օրվան ընդառաջ այցելել է Հայաստանի Հանրապետությունում Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիի կեցավայր:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է դեսպան Թրեյսիին և հանձին նրա՝ դեսպանության անձնակազմին ու Միացյալ Նահանգների ողջ ժողովրդին ազգային տոնի առթիվ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների օրակարգի և երկկողմ փոխգործակցության զարգացման հեռանկարների շուրջ:

YEREVAN. – Armenia’s President Armen Sarkissian visited the residence of US Ambassador Lynne Tracy ahead of the US Independence Day anniversary, the President's Press Office informed Armenian News-NEWS.am.
President Sarkissian congratulated Ambassador Tracy and, on her behalf, the staff of the US Embassy in Yerevan and the American people on their national holiday.
The interlocutors exchanged views on the agenda of Armenian-American relations and the prospects for the development of bilateral cooperation.