Այսօր «Expo 2020 Dubai» համաշխարհային ցուցահանդեսում մեզ համար կարեւոր օր է: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրե է ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը եւ տեսանյութ հրապարակել:
« ՀՀ պետական օրհներգի ներքո հայկական եռագույնի բարձրացման արարողությամբ առավոտյան մեկնարկեց Հայաստանի Ազգային օրը։
Ազգային օրվա պաշտոնական բացման իմ ելույթում կարեւորել եմ աշխարհում գիտության, մշակույթի եւ տեխնոլոգիաների զարգացման գործում հայ գիտնականների եւ նորարարների անգնահատելի ներդրումը՝ ներկայացնելով նորարարություններ, որոնք բեկումնային են եղել մարդկության առաջընթացի համար։
Ընդգծել եմ Հայաստանի գործարար եւ ներդրումային միջավայրի գրավչությունները, առանձնացրել հատկապես տնտեսության այն ոլորտները, որոնք կարող են առավել գրավիչ լինել օտարերկրյա ներդրողների համար։
Հայաստանի մասնակցությունը նման մեծամասշտաբ ցուցահանդեսներին կարեւոր է երկրի ճանաչելիության բարձրացման, նոր համագործակցությունների հաստատման եւ դիվանագիտական հարաբերությունների ամրապնդման տեսանկյունից»,- գրել է նա։

Сегодня на всемирной выставке Expo 2020 Dubai для нас важный день. Об этом в своем Facebook написал министр экономики РА Ваан Керобян, выложив в сети видео.
«Национальный день Армении начался утром с церемонии поднятия армянского триколора под государственный гимн РА.
В своем выступлении на официальном открытии Национального дня я отметил неоценимый вклад армянских ученых и новаторов в развитие науки, культуры и технологий в мире, представив инновации, которые стали переломными для прогресса человечества.
Я подчеркнул привлекательность деловой и инвестиционной среды Армении, особенно секторов экономики, которые могут быть наиболее привлекательными для иностранных инвесторов.
Участие Армении в таких масштабных выставках важно с точки зрения повышения популяризации страны, налаживания нового сотрудничества и укрепления дипломатических отношений», - написал он.