Կառավարության ներկայացուցիչները մարտի 22-ին Ազգային ժողովի նիստին անտեսեցին մի շարք օրինագծերի քննարկումը։ Նրանք պարզապես ներկա չէին:
Մասնավորապես, ԱԺ չէին եկել հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի փոխնախարար Արայիկ Խզմալյանը եւ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի փոխնախարար Դավիթ Խաչատրյանը։
«Որտե՞ղ է Դավիթ Խաչատրյանը: Հարգելի գործընկերներ, քանի որ Կառավարության մեր գործընկերների կողմից որեւէ պատասխանատու գործողություններ չենք տեսնում, ես հիմա 20 րոպե ընդմիջում եմ հայտարարում»,- ասաց իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության խորհրդարանի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը։
Նա քարտուղարությանը հանձնարարեց անհապաղ կապ հաստատել կառավարության հետ եւ պահանջել փոխնախարարի օպերատիվ ներկայությունն Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում։ Ռուբինյանի պահանջը կատարվեց: Կառավարության ներկայացուցիչները հասցրեցին 20 րոպեից լինել ԱԺ-ում:

Представители Правительства на заседании Национального Собрания Армении 22 марта проигнорировали обсуждение ряда законопроектов. Они просто не явились на обсуждение.
В частности, в НС не приехали заместитель министра образования, науки, культуры и спорта республики Араик Хзмалян и заместитель министра труда и социальных вопросов Давид Хачатрян.
«Где Давид Хачатрян? Уважаемые коллеги, поскольку мы не видим ответственных действий со стороны наших коллег из Правительства, сейчас я объявлю 20-минутный перерыв», - заявил во время заседания вице-спикер парламента от правящей партии «Гражданский договор» Рубен Рубинян. Он поручил секретариату немедленно связаться с Правительством и потребовать скорейшего присутствия замминистра в зале заседаний Национального Собрания. Требование Рубиняна было выполнено. Отсутствовавшие ранее представители Правительства успели прибыть в течение 20 минут.