Ազատության հրապարակում, որտեղ արդեն մի քանի օր է նստացույց եւ հացադուլ է իրականացվում, քիչ առաջ միջադեպ է տեղի ունեցել: Ակտիվիստներից մեկը հարվածել է տարեց մի քաղաքացու: Ոստիկանները բերման ենթարկեցին հարվածող տղամարդուն:
ԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց. «Ոչ սթափ վիճակում մի հայրիկ մոտեցավ եւ հացադուլավոր տղաներին ոչ կոռեկտ լեքսիկոնով դիմեց, որից հետո այս միջադեպը ծագեց: Իհարկե, բռնություն գործադրել բացարձակապես անթույլատրելի է, բայց ես կարծում եմ՝ մեր ոստիկանները խնդիրը կկանխեն: Մեր մշտական ընդդիմադիր ցուցարարներից է, անունը՝ Արթուր է»:
Իր հերթին զոհված զինծառայողի հարազատ Արսեն Ղուկասյանն ասաց. «Հարբած բիձա էր, եկել էր հայհոյանքներ էր տալիս, էս մարդն էլ մի հատ չափալախել ա: Լավ է արել, ես էլ եմ ուզել սիլլեմ, չեմ սիլլել: Ծնող է հայհոյում, ո՞ր մի տղան չէր սիլլի»:

На Площади Свободы Еревана, где вот уже несколько дней проводятся акции голодовки и сидячей забастовки, только что имел место инцидент. Один из активистов ударил пожилого человека. Полицейские активиста подвергли приводу.
В беседе с журналистами экс-депутат Наира Зограбян рассказала следующее: «Один человек в нетрезвом состоянии подошел к парням, объявившим несколько дней назад голодовку, и обратился к ним с некорректным лексиконом. После этого и произошел инцидент. Конечно, применение насилия абсолютно неприемлемо, но, думаю, что наши полицейские предотвратят эту проблему. Он один из наших постоянных протестующих, его зовут Артур».
В свою очередь, родственник погибшего военнослужащего Арсен Гукасян сказал: «Это был пьяный старик, пришел сюда, матерился, ну а этот человек один раз дал ему оплеуху. И правильно сделал. Прошелся по родителям, а какой парень после этого не ударил бы?».