«Դիմադրության» շարժման մասնակիցները երթով հասան ռաիդոտան շենքի մոտ, որի մուտքի մոտ մեծ թվով ոստիկաններ էին կանգնած:
ԱԺ փոխխոսնակ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարեց. «Սրանց թվացել է, թե գալու ենք ռադիոտուն մտնենք Նիկոլի պես: Ես չգիտեմ՝ ոստիկանության ուժերն ինչքան են հերիքելու, ինչքան պետական հաստատություն կա, ասելու են՝ շրջափակե՞ք:  Հանգիստ եղեք, մենք նպատակ չունենք Նիկոլի պես շենք մտնելու:
Այս պահին առանց չափազանցության մոտ 5 հազար ոստիկանական ուժեր, կեսն ԱԺ-ում, կեսը ԱԳՆ-ի մոտ, Կառավարության մոտ, ԵՊՀ-ի մոտ են զորքեր կուտակել: Տղերք, էս ի՞նչ եք անում: Էդ խելագարը ոչ թե վախեցած է, այլ հաստատ ցնցումների մեջ է, որովհետեւ պարզ, խաղաղ անհնազանդության ցերեկային երթին դիմավորում են զորքեր»,-ասաց նա՝ հավելելով, որ երթով գնում են Երեւանի պետական համալսարան:
Նշենք, որ առավոտից «Դիմադրության» շարժման մասնակիցները ենթ են անցկացնում Երեւանի փողոցներում: ԱԳՆ-ի մոտ ընդդիմադիր պատգամավորները ցանկացան հանդիպել նախարարների հետ, սակայն վերջիններս կամ տեղում չէին, կամ խուսափեցին նման հանդիպումից:

Сторонники Движения сопротивления шествием добрались до Дома радио, у входа в который стоит большое количество полицейских.
«Этим кажется, что мы как Никол войдем в здание Дома радио. И хватит ли полицейских сил на все здания, они что должны сказать, блокируйте все госучреждения? Будьте спокойны, мы не собираемся входить в здание, как Никол.
Сейчас без преувеличения во все вовлечено около 5000 полицейских сил: часть в НС, другие у зданий МИД, правительства, войска сконцентрированы и у ЕГУ. Ребят, что вы творите?
Этот сумасшедший не напуган, а определенно находится в цейтноте, потому что дневное мирное шествие неповиновения встречают войска», - заявил вице-спикер парламента Армении от оппозиции Ишхан Сагателян, добавив, что они шествием направляются к ЕГУ.
Отметим, что с утра 31 мая сторонники Движения сопротивления проводят шествие по улицам Еревана. У МИД они попытались встретиться с министрами, которые работают в этом здании. Но последние либо были не на месте, либо избежали этой встречи.