Երբ ժամանակը կգա Տիգրան Ավինյանին փոխքաղաքապետ նշանակելու որոշումը կհրապարակվի: Այս մասին այսօր՝ հունիսի 3-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց Երեւանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը:
Նա չցանկացավ պատասխանել հարցին, թե ում ցանկությամբ կամ որոշումով է դա պայմանավորված:
Հարցին, թե ինչ է անելու, երբ Երեւանի քաղաքապետ դառնա Տիգրան Ավինյանը,  քաղաքապետը պատասխանեց. «Ժամանակը կգա, կտեսնեք՝ ինչ եմ անելու: Այս պահին այդ հարցի պատասխանը չկա, մեկ տարուց ավելի ժամանակ կա դեռ: Երբ ժամանակը գա՝ կիմանաք»:
Իսկ Տիգրան Ավինյան քաղաքապետի հետ կաշխատե՞ք հարցին էլ արձագանքեց. «Ընդհանուր թիմ է աշխատում: Ընդհանուր թիմի աշխատանքի հետ, իհարկե, պատրաստ եմ, որ թիմային աշխատանք պետք է լինի»:
Դիտարկմանը, որ Երևանի վարչական շրջանների ղեկավարների փոփոխությունները ինչ-որ կերպ կապվում են Տիգրան Ավինյանի անվան հետ, Սարգսյանն ասաց․ «Քաղաքական թիմի հետ են կայացվում այդ որոշումները, չեմ կարող բացառել, որ նրանք մտերիմ հարաբերությունների մեջ են Ավինյանի հետ, ես էլ եմ շատերի հետ մտերիմ հարաբերությունների մեջ։ Մեր երկիրը փոքր է և կարծում եմ բոլորը բոլորին ճանաչում են»,-ասաց նա։
Լրագրողները Սարգսյանին հիշեցրին նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանի այն հայտարարությունը, որտեղ նշում էր, թե  ինքը զանգեր է ստացել, որպեսզի Երևանի կենտրոնական հատվածներում տարածքներ տրամադրի բիզնես գործունեություն ծավալելու համար և հարց ուղղեցին՝ ստացե՞լ է արդյոք ինքը նման զանգեր, Սարգսյանը ասաց, որ նման զանգեր չի ստացել։

Когда придет время, решение о назначении Тиграна Авиняна заместителем мэра Еревана будет обнародовано. Об этом заявил в беседе с журналистами в парламенте 3 июня мэр Еревана Грачья Саркисян.
На вопрос, кто этого хочет или кто так решил, градоначальник не стал отвечать. На вопрос же, чем он займется, когда Авиняна назначат мэром столицы, он ответил: «Время покажет. На этот момент у меня ответа пока нет, еще больше года есть. Когда придет время, все узнаете».
Журналисты также поинтересовались, станет ли Саркисян работать с мэром Авиняном? Градоначальник в ответ сказал, что в целом работает команда. «С командой готов работать», - сказал он.
В ответ на замечание о том, что замену глав административных районов Еревана, так или иначе, связывают с именем Тиграна Авиняна, мэр Еревана подчеркнул: «Эти решения принимаются с политической командой, не исключаю, что они в близких отношениях с Авиняном, и я в близких отношениях со многими людьми. Наша страна маленькая, думаю, что все всех знают».