Արմավիրի մարզում 43 000 տոննա խաղողի գնման պայմանագրերի կնքման դժվարություններ կան։ Այս մասին հունիսի 23-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
Նա վստահեցրեց, որ իշխանություններն աշխատում են ցուցակի վրա, եւ արդեն կան կնքված պայմանագրեր։ Նախարարը հիշեցրեց, որ կառավարությունը նախապես որոշել էր խթանել ձեռնարկությունների գնումները։ «Հուսով եմ, որ մնացած պայմանագրերը կկնքվեն մինչեւ ծրագրի գործողության ժամկետի ավարտը (մինչեւ հուլիսի 1-ը)»,- հավելեց Քերոբյանը։
Նշենք, որ Հայաստանի իշխանությունները որոշել են սուբսիդավորել այն ընկերությունների վարկերը, որոնք մինչեւ հունիսի 1-ը ֆերմերների հետ պայմանագրեր կկնքեն խաղողի գնման համար։

Есть сложности по заключению договоров о закупке 43 тыс. тонн винограда в Армавирской области. Об этом в беседе с журналистами 23 июня заявил министр экономики Армении Ваан Керобян.
Он заверил, что власти работают над списком, и уже есть заключенные контракты. Министр напомнил, что Правительство ранее приняло решение о стимулировании закупок предприятиями. «Надеюсь, что остальные договоры будут заключены до конца срока действия программы (до 1 июля)», – добавил Керобян.
Отметим, что власти Армении приняли решение о субсидировании кредитов компаниям, которые до 1 июня заключат договора с фермерами на закупку винограда.