Ocean Research Project խմբի հետազոտողները Ատլանտյան օվկիանոսի մեջտեղում պատահաբար բախվել են լքված Swan 48 զբոսանավին: Նրանք նկատել են, որ նավի առագաստը իջեցված է, շարժիչը չի աշխատում, իսկ նավի վրա մարդ չկա։
Անհանգստանալով, որ ինչ-որ մեկը կարող է վիրավորվել, նավաստիները որոշել են ստուգել նավը եւ տեսնել, արդյո՞ք ամեն ինչ կարգին է։ Զբոսանավն ամբողջությամբ դատարկ է եղել։ Ավելի ուշ նավաստիներից մեկն ասել է, որ ամենից շատ վախենում էր նավի վրա դիակներ գտնելուց։
Անձնակազմը որոշել է նավը քարշ տալ եւ հասցնել Բերմուդյան կղզիներ, որը գտնվում է ավելի քան 1000 կիլոմետր հեռավորության վրա։ 47 օր հետո նրանք սպառել են վառելիքը, սակայն անցնող բեռնատար նավին համոզել են կանգնել եւ լիցքավորել։
Անձնակազմը շարունակել է քաշել նավը, սակայն նրանք ի վերջո ստիպված եղան կտրել քարշակը, երբ այն փաթաթվել է ղեկի շուրջը՝ կոտրվելու վտանգ առաջացնելով:
Պարզվել է, որ զբոսանավը պատկանում է Իռլանդական թագավորական զբոսանավերի ակումբի նավապետ Ալան ՄաքԳեթիգանին։ Երկու ամիս առաջ Բերմուդյան կղզիների մերձակայքում նավի խորտակման ժամանակ նրան եւ իր անձնակազմի անդամներին փրկել էր հունական բեռնանավը։

Researchers from the Ocean Research Project team accidentally stumbled upon the abandoned yacht Swan 48 in the middle of the Atlantic Ocean. They noticed that the ship's sail was down, its engine was not running, and there was no one on board.
Worried that someone might be hurt, the sailors decided to check the boat to see if everything was all right. The boat appeared to be completely empty. Later, one of the sailors said that his greatest fear was finding dead bodies on board.
The crew decided to tow the boat to Bermuda, more than 1,000 kilometers away. After 47 days, they ran out of fuel, but convinced a passing freighter to stop and refuel them.
The crew kept pulling the boat, but eventually they had to cut the tow rope after it wrapped around the steering wheel and threatened to cut it off.
It turned out that the boat belonged to skipper Alan McGettigan of the Royal Irish Yacht Club. Two months earlier, he and his crewmates had been rescued by a Greek freighter during a shipwreck near Bermuda.