Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչությունում ստացված օպերատիվ տվյալների հիման վրա Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում իրավապահները մարտի 21-ին խուզարկություն են կատարել Երևանի 43-ամյա բնակչի ընտանիքին պատկանող ձեռնարկատիրական տարածքում։ Խուզարկությանը, բացի ոստիկանության և Քննչական կոմիտեի ծառայողներից. մասնակցել են Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության շնագիտական կենտրոնի ծառայողները։
Ոստիկանությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հայտնաբերվել են մեծ քանակությամբ թմրամիջոցներ։ Մասնավորապես, 23 գրամից ավելի կոկաին, 627 գրամից ավելի մեթամֆետամին, 1 կգ 435 գրամ մարիխուանա, 237 գրամ էքստազի, 8 գրամից ավելի հերոին, հաշիշի յուղ, ափիոն, մեթադոն և այլ թմրամիջոցներ։
Հայտնաբերվել են նաև տարբեր տեսակի մեծաքանակ հոգեմետ դեղահաբեր, այդ թվում՝ սուբուտեքս, պրեգաբալին, դիազեպամ, լորազեպամ։
Իրավապահները հայտնաբերել են նաև մարտական ատրճանակ, հրացան և օդաճնշիչ ատրճանակ, 51900 դոլար և 187700 եվրո, ոսկյա մատանիներ և շղթաներ, ոսկե մետաղադրամներ, ոսկու ձուլակտորներ և ադամանդե քար։

На основании оперативных данных, полученных в Главном управлении уголовной полиции, в рамках уголовного производства, инициированного следственным управлением Следственного комитета города Еревана, правоохранители 21 марта провели обыск на территории предприятия, принадлежащего семье 43-летнего жителя Еревана. В обыске помимо служащих полиции и СК участвовали сотрудники КГД.
Как сообщает пресс-служба полиции, обнаружено большое количество наркотиков.
В частности, более 23 г кокаина, 627 г метамфетамина, 1 кг 435 г марихуаны, 237 г экстази, 8 г героина,, масло гашиша, опиум, метадон и иные наркотики. Обнаружено также большое количество психотропных препаратов, в том числе субутекс, прегабалин, диазепам, лоразепам.
Кроме того, обнаружен боевой пистолет, ружье и помповый пистолет, 51900 долларов и 187700 евро, золото в виде украшений и слитков, алмазы. 43-летний мужчина задержан. Обстоятельства выясняются.