Իհարկե, հնարավոր է, որ առաջիկայում ընդդիմությունը փողոցային պայքար սկսի: Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 3-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության անդամ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Պետք է համախմբել ուժերը, փոխել օրակարգը և ազատվել սրանցից (իշխանություններից-խմբ), որպեսզի կարողանանք փրկել երկիրը։ Որ պահին ընդդիմությունը հրաժարվի փողոցային պայքարից և դառնա դասական ընդդիմություն ու իր գործունեությունը սահմանափակվի բացառապես խորհրդարանական աշխատանքով, այդ պահից առնվազն այսօրվա խորհրդարանական ընդդիմությունը կհեռանա իր գլխավոր օրակարգից և նպատակից։
Մենք չենք պատրաստվում համակերպվել այս իրավիճակի հետ և պատրաստվել հաջորդ ընտրություններին, որովհետև մինչև հաջորդ ընտրությունները մեր երկրից բան չի մնա», - ասաց Սաղաթելյանը։
Նա վստահեցրեց, որ փողոց դուրս գալու քննարկումներ մեզ մոտ տեղի են ունենում ամեն օր. «Մենք ասել ենք, որ պետք է լուրջ նախապատրաստական աշխատանքներ իրականացնենք եւ լուրջ ուժերով շատ ավելի կազմակերպված դուրս գալ: Բոլոր բացթողումները, թերությունները, որ ունեցել ենք, պետք է այնպես անենք, որ հաջորդիվ չկրկնվեն: Ես շաբաթվա կեսը լինում եմ մարզերում, անմիջական հանդիպում ենք մարդկանց հետ, խոսում ենք, բացատրում ենք այն բոլոր խնդիրները, որ գոյություն ունեն:
Մեր գլխավոր խնդիրներից մեկը հասարակությն տարբեր շերտերի հետլիարժեք աշխատանքն է եւ  մարդկանց կազմակերպելը: Այս իմաստով մեծ աշխատանք։ կա անելու, որը մենք անելու ենք, չենք համակերպվելու այս վիճակի հետ»,-ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը:

Возможно, в ближайшее время оппозиция начнет уличную борьбу. Об этом в беседе с журналистами 3 апреля заявил депутат парламента от блока «Армения», представитель Верховного органа АРФ Дашнакцутюн Ишхан Сагателян.
По его словам, необходимо объединить силы и избавиться от власти, чтобы можно было спасти страну.
Он добавил, что как только оппозиция откажется от уличной борьбы и станет классической оппозицией, и ее деятельность ограничится исключительно парламентской работой, с того самого момента отойдет от своей основной повестки и цели.
«Мы не собираемся мириться с этой ситуацией и готовиться к следующим выборам, потому что до следующих выборов от нашей страны ничего не останется», – голословно заверил Сагателян.
Депутат сообщил, что обсуждения о выходе на улицу проводятся каждый день. «Мы должны провести серьезную подготовительную работу и гораздо более организованно выйти на улицы. Упущения и недостатки не должны повторяться. Половину недели провожу в регионах, встречаюсь с людьми. Одна из основных задач – работать с разными слоями общества и организовывать людей. В этом смысле предстоит проделать большую работу, что мы и делаем», – заключил он.