Այսօր եւս շարունակում եմ այցը Տավուշի մարզում:Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ գրառմանըկից տեսանյութ հրապարակել այցից:
«Առավոտյան այցելեցի Նոյեմբերյան, որտեղ ծանոթացա տեղի բժշկական կենտրոնի մանկական և ինֆեկցիոն բաժանմունքների կառուցման աշխատաքների ընթացքին:
Ծրագիրը, որն ավարտին կհասցվի 2024 թվականի սկբզին, իրականացնում է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը, ընդհանուր արժեքը կազմում է 115 մլն դրամ։
Կառավարությունն իր հերթին բաժանմունքները կապահովի նոր գույքով:
Հաջորդիվ ծանոթացա Նոյեմբերյանի փողոցներից մեկում սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում իրականացված 200 մետր երկարությամբ փողոցի տուֆապատման աշխատանքներին: Ծրագրի իրականացման համար հատկացվել է 29 մլն դրամ, որից 19 մլն-ը՝ պետբյուջեից»:

Сегодня я продолжаю свой визит в Тавушскую область. Об этом написал на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян, обнародовав также видеоматериал из Тавушской области.
«Утром посетил Ноемберян, где ознакомился с ходом строительства детского и инфекционного отделений местного медицинского центра. Программа, которая завершится в начале 2024 года, реализуется Всеармянским фондом «Айастан», ее общая стоимость 115 млн. драмов.
Правительство, в свою очередь, обеспечит отделения новым имуществом.
Затем я ознакомился с ходом работ по облицовке одной из улиц Ноемберяна туфом, выполненных в рамках субенционной программы. На реализацию проекта выделено 29 млн. драмов, из которых 19 млн. - из госбюджета».