Զոհված զինծառայողների հարազատներն այսօր՝ մայիսի 4-ին, բողոքի ակցիա են անցկացնում Կառավարության շենքի մոտ։
Ակցիայի մասնակիցների ձեռքերին զոհվածների լուսանկարներն են եւ 44-օրյա պատերազմից հետո Ադրբեջանի կողմից օկուպացված քաղաքների եւ գյուղերի անվանումներով ցուցանակներ։
«Մայիսի 9-ն այժմ ասոցացվում է միայն պարտության եւ ստորացման հետ։ Վիժվածքը երեկ հերթական անակնկալը մատուցեց։ Ասում է՝ ինձ այնքան են ասել դավաճան, որ ես այլեւս այդ բառից չեմ վախենում։ Ասում է՝ շատ ուրախ կլինեմ, եթե հունիսի 1-ին ստորագրեմ խաղաղության պայմանագիրը։ Վիժվածք, դու հունիսի 1-ին կլինես բանտում եւ կնախապատրաստվես պատասխան տալուն քո բոլոր մեղքերի համար»,- ասաց 44-օրյա պատերազմում զոհված Հայկ Մելիքյանի մայրը՝ Նաիրա Մելիքյանը։

Родственники погибших военнослужащих 4 мая проводят акцию протеста у здания Правительства Армении. У них в руках фотографии погибших и списки с названиями городов и сел, оккупированных азербайджанцами после 44-дневной войны.
«9 мая сейчас ассоциируется только с поражением и унижением. Вчера негодяй преподнес еще один сюрприз. Он заявил: меня так часто называли предателем, что я уже не боюсь этого слова. Говорит: я буду очень рад, если 1 июня подпишу мирное соглашение. Негодяй, 1 июня ты будешь в тюрьме и будешь готовиться к ответу за все свои грехи», - заявила мать погибшего в 44-дневной войне Айка Меликяна Наира Меликян.