2026 թվականին ամենակարևորը, մաղթում եմ խաղաղություն հայոց երկրին և ներքին այն հայերը, որոնք սիրում են հայրենիքը, որոնք խիղճ ունեն որոնք հավատք ունեն, երկիրը անցնի նմանատիպ մարդկանց ձեռքը։ Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 25–ին, դատարանի դահլիճում հայտարարեց Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը։
«Եթե հանկարծ այս ժողովուրդը ճիշտ ընտրություն պիտի չանի, մեզ պես մարդիկ հաջողություն, ցտեսություն, գնացեք այդպես ապրեք»,–ասաց նա։
Վարդան Ղուկայսանը նշեց, որ Ձմեռ պապը Նիկողայոս Հայրապետն է. «Եվ այդ ծառն էլ դրախտի կենաց ծառն է։ Տա Աստված, որ հայոց ազգը կենաց ծառից բաժին ունենան, ճիշտ ընտրություն անի, ճիշտ մարդկանց ընտրի, կաշառքով չընտրվեն, վախով չընտրվեն, ելնեն կանգնեն իրենց հայրենիքը պաշտպանողների կողքը և գնան առաջ։ Առաջն Աստված, մեր տերն Աստված է՝ Գրիգոր Լուսավորչի բարեխոսությամբ։
Հաջողություն դուխերդ տեղը պահեք, մեր օրը չմտածեք, ամեն ինչ լավ է լինելու, որովհետև մեր Տերն Աստված է»։

В 2026 году самое важное – пожелать мира армянской стране и тем армянам, которые любят свою родину, у которых есть совесть, и верю, что страна перейдет в руки таких людей. Об этом сегодня, 25 декабря, заявил в зале суда мэр Гюмри Вардан Гукасян.
«Если вдруг этот народ не сделает правильный выбор, таким, как мы - удачи, прощайте, идите и живите так», – сказал он.
Вардан Гукасян отметил, что Дедом Морозом является патриарх Никогайос. «И это дерево — дерево жизни в раю. Дай Бог армянскому народу долю в этом древе жизни, да сделают они правильный выбор, да выберут они правильных людей, да не будут избраны путем подкупа, да не будут избраны путем страха, да поддержат они тех, кто защищает их родину и идет вперед. С Богом, при заступничестве Григория Просветителя.