Սովորաբար ասվում է, թե ցանկացած նոր բան լավ մոռացված հինն է, սակայն Հայաստանի կառավարության դեպքում ստացվեց, որ նորը դա լավ հիշվող հինն է: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը` անդրադառնալով նոր կառավարության կազմին:
«Պայմանականորեն կառավարությունում նոր դեմքերը Գագիկ Բեգլարյանն ու Սամվել Թադեւոսյանն են, իսկ եթե հաշվի առնենք, որ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար է դարձել նույն կառույցի փոխնախարարը, ապա կարելի է խոսել աննշան փոփոխությունների մասին»,-նշեց Քոչարյանը:
Նրա խոսքով` տվյալ պահին դժվար է կանխատեսել, թե խորհրդարանի կողմից ինչպես կընդունվի կառավարության ծարգիրը, որի կազմում չկան խորհրդարանական չորս ուժերիր ներկայացուցիչներ. «Սակայն վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը  հանդիպումներ է ունեցել խորհրդարանական բոլոր ուժերի հետ, բացառությամբ Հայ ազգային կոնգրեսի, որը հայտարարել է, թե անխնա քննադատության է ենթարկելու կառվարությանը: Ժամանակը ցույց կտա»:
Միաժամանակ քաղտեխնոլոգը չի բացառում, որ կլինեն օրինագծեր, որոնք Հանրապետական կուսակցությունը դժվարությամբ կբերի խորհրդարան:  Չնայած, որ խորհրդարանական չորս քաղաքական ուժեր բացակայում են կառավարությունում, բայց ՀՀԿ-ն մանդատների թվով մեծամասնություն ունի, հետեւաբար կարող է ընդունել ցանկացած օրինագիծ, որին կընդդիմանան մյուս ուժերը. «Չեմ կարծում, որ շատ հարցերում «Բարգավաճ Հայաստանը» խոչընդոտներ կստեղծի, անգամ սկզբունքային հարցերում»:

YEREVAN. – They usually say anything that is new is the well-forgotten old one, but, in the case of Armenia’s new Government, it seems the new one is the well-remembered old one, political technologist Karen Kocharyan told Armenian News-NEWS.am, commenting on the makeup of the country’s new Cabinet of Ministers.
“Conditionally, the new faces in the Government are [capital city Yerevan’s former Mayor] Gagik Beglaryan and [ruling coalition’s junior partner Orinats Yerkir (Rule of Law) Party’s former MP] Samvel Tadevosyan. And if we factor in [the fact that] the Labor and Social Affairs Minister is the same body’s [now former] Deputy Minister, we can speak [solely] about insignificant changes,” noted Kocharyan.
In his words, it is difficult to predict how the Parliament will accept the Government’s program.
“PM Tigran Sargsyan met with all parliamentary forces, except for the [opposition] Armenian National Congress which stated it will criticize the Government,” said the political technologist.
At the same time, however, Karen Kocharyan did not rule out the possibility that the coalition government’s senior member, the Republican Party (RPA), could introduce some draft laws to the Parliament with difficulty. The RPA has a majority in terms of parliamentary seats, and therefore it can pass any law proposal.
“I do not think the Prosperous Armenian [Party] will create obstacles on many issues,” Kocharyan concluded.