Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է Հայաստանի ոստիկանության միջնորդությունը` երկու ամսով կալանավորելու պատգամավոր Նահապետ Գեւորգյանի որդուն` Արտակ Գեւորգյանին: Այդ մասին NEWS.am-ին հայտնեցին ոստիկանությունից:
Ինչպես ավելի վաղ էր հաղորդվել, հուլիսի 18-ին, ժամը 03.35-ին, ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչությունից Արմավիրի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ իրենց է զանգահարել 25-ամյա Վիրաբ Ա.-ն եւ հայտնել, որ անհայտ անձը զենքի սպառնալիքով առեւանգել է իր «ՎԱԶ 2106»  մակնիշի ավտոմեքենան: Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել էր, որ 30-ամյա Արտակ Գեւորգյանը նույն օրը, ժամը 03.30-ի սահմաններում, Արմավիրի մարզի Սարդարապատ գյուղի դպրոցի մոտ իջնելով իր վարած «ԳԱԶ 24» մակնիշի ավտոմեքենայից՝ ատրճանակի սպառնալիքով կանգնեցրել է Վիրաբ Ա.-ի «ՎԱԶ 2106»  մակնիշի ավտոմեքենան եւ իջեցնելով վերջինիս ու նրա ուղեւորին ու թողնելով «ԳԱԶ 24» մակնիշի ավտոմեքենան` «ՎԱԶ 2106» ավտոմեքենայով հեռացել էր: Արտակ Գեւորգյանը ձերբակալված է:
Ոստիկանության Արմավիրի մարզային քննչական բաժնում հարուցվել էր քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 183 հոդվածի 1-ին  մասի, 183 հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետի եւ 235 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Նույն օրը երեկոյան, ժամը 20.30-ին,  Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի դատարանի որոշմամբ` ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ծառայողները խուզարկություն էին կատարել նրան պատկանող, Երեւան քաղաքի Տերյան փողոցում գտնվող բնակարանում, որտեղ խոհանոցի անկյունակ բազմոցի նստելատեղի տակից հայտնաբերվել է 4,5 մմ տրամաչափի «Բայկալ» օդամղիչ ատրճանակ:

YEREVAN. – Armenia’s Armavir Regional Court of First Instance granted the Police motion to sentence Artak Gevorgyan—the son of ruling Republican Party MP Nahapet Gevorgyan—to two months in prison, the Police informed Armenian News-NEWS.am.
To note, Virab A., 25, called the Police, on Wednesday at 3:35am, and informed that an unidentified person had stolen his VAZ 2106-model vehicle at gunpoint.
And the operative team, which was dispatched to the scene, found out that Artak Gevorgyan, 30, had gotten out of the GAZ 24, which he was driving in Sardarapat village of the Armavir Region, on the same day at around 3:30, stopped Virab A.’s VAZ 2106 at gunpoint, made him and his passenger get out of the car, and subsequently left the GAZ 24 and driven away with the VAZ 2106.
Artak Gevorgyan is detained and the Police have launched a criminal lawsuit.
Also, the law enforcement officers conducted a search at a capital city Yerevan apartment belonging to Gevorgyan, on the same day at 8:30pm, where an air pistol was discovered underneath the kitchen sofa.