Էդուարդո Էռնեկյանի «Տանգո» ընկերությունը հնարավորություն կստանա գնելու Կառավարության թիվ 2 մասնաշենքը, որտեղ տեղակայված են ՀՀ արտաքին գործերի, ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների եւ ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարությունները:
ՀՀ կառավարությունն այսօր՝ դեկտեմբերի 27-ին հաստատեց Կառավարական թիվ 2 մասնաշենքի օտարման մասին հերթական որոշումը: Այսօր առավոտյան որոշումը արմատական փոփոխությունների է ենթարկվել, «Տանգո» ընկերությունը կրկին նշվել է որպես պոտենցիալ գնորդ:
Հիշեցնենք՝ դեկտեմբերի 25-ին ՀՀ կառավարության պաշտոնական կայքէջում տեղակայվել էր որոշման նախագիծ, որով ԱԳՆ շենքը հանվում էր աճուրդի՝ փաստորեն չեղյալ համարելով Էդուարդո Էռնեկյանի «Տանգո» ընկերությանը վաճառելու մասին հոկտեմբերին կայացրած որոշումը:
Այսօր առավոտյան կատարած փոփոխություններով՝ «Տանգո» ընկերությունը կրկին հնարավորություն է ստացել գնելու շենքը՝ եթե դասական աճուրդով կառավարությանը չհաջողի ավելի բարձր գնով գնորդ գտնել: Այսինքն՝ կառավարությունը նախ շենքը կդնի աճուրդի, որից հետո պարզ կլինի՝ Է. Էռնեկյանը 51 մլն դոլարով գնելու է՞ շենքը, թե՞ ոչ:

Компании «Танго» Эдуардо Эрнекяна будет предоставлена повторная возможность приобрести корпус N2 Правительства Армении, где расположены министерства иностранных дел, энергетики и природных ресурсов и территориального развития.
Правительство Армении 27 декабря вынесло очередное решение об отчуждении корпуса N2. Утром решение было подвергнуто кардинальному изменению, и компания «Танго» вновь была обозначена как потенциальный покупатель.
Напомним, 25 декабря на официальном сайте Правительства Армении был обнародован проект решения о повторном выставлении на аукцион здания МИД Армении, чем, фактически, аннулировалось предыдущее решение Правительства о продаже здания компании Эрнекяна.
Согласно внесенным утром 27 декабря изменениям, компания «Танго» вновь получила возможность купить здание, если в ходе классического аукциона Правительству не удастся найти покупателя за более высокую цену. Таким образом, сначала Правительство проведет аукцион, после чего только станет ясно, купит ли Эрнекян здание МИД за $51 млн или нет.